Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Jedenáct milionů z rozpočtu kraje pro hasičskou techniku bylo rozděleno

 
logo ÚK
Hodnotící komise v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem projednala návrh na poskytnutí účelové dotace žadatelům na rok 2017 v rámci programu na podporu nové techniky, výstavby požárních zbrojnic pro jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH) ve výši 11 milionů korun z rozpočtu Ústeckého kraje
 

 
 

Program se týká rovněž podpory spolků a veřejně prospěšných organizací působících na poli požární ochrany, ochrany obyvatelstva a ostatních složek IZS dle zákona o integrovaném záchranném systému. Na základě výzvy obdržel kraj celkem 50 žádostí na poskytnutí účelové dotace pro rok 2017 v rámci uvedeného programu. Všichni žadatelé splnili podmínky programu.

„Jsem rád, že jsme v rámci tohoto programu mohli uspokojit všechny žadatele a prakticky celý objem dotace byl vyčerpán. Hasiči, spolky a další složky IZS si zaslouží, aby mohli pracovat s moderní technikou,“ uvedl hodnocení žádostí hejtman Oldřich Bubeníček.

Hodnotící komise vzala na vědomí předložené žádosti, rozhodovat o poskytnutí dotace pak bude Rada Ústeckého kraje nebo Zastupitelstvo Ústeckého kraje.

Na opravy, modernizace nebo rekonstrukce CAS bylo požadováno na základě žádostí 36 000 Kč a na podporu pořízení nové CAS v rámci dotačního programu MV GŘ HZS ČR - Dotace obcím na reprodukci požární techniky z Fondu zábrany škod, bylo na základě žádostí požadováno 1 500 000 Kč.

Z krajské podpory výstavby požárních zbrojnic a podpory nákupu nového dopravního automobilu v rámci programu Dotace pro jednotky SDH obcí MV GŘ HZS ČR bylo požadováno na základě žádostí 7 268 900 Kč a na podporu spolků a veřejně prospěšných organizací působících na poli PO, ochrany obyvatelstva a ostatních složek IZS bylo požadováno na základě žádostí 2 190 938 Kč. Zbývající nedočerpané finanční prostředky zůstaly ve výši 4 162 Kč.

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 7.3.2017 / 7.3.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém