Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Jiří Šulc předal Veliké Vsi - části Podlesice Zlatou stuhu, ocenění v soutěži Vesnice roku 2004

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Veliká Ves - část Podlesice získala Zlatou stuhu za vítězství v krajském kole letošního ročníku soutěže Vesnice roku 2004. Další ocenění, Bílá a Modrá stuha náleží obcím Kostomlaty pod Milešovkou a Místo. Mezi všech dvanáct obcí, které v soutěži reprezentovaly Ústecký kraj, rozdělilo krajské zastupitelstvo celkem 300 tisíc korun. Slavnostní zakončení soutěže s předáváním cen se uskutečnilo v obci Kovářov v Jihočeském kraji.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 19. 11. 2004

 

Jiří Šulc předal Veliké Vsi – části Podlesice Zlatou stuhu, ocenění v soutěži Vesnice roku 2004

 

Obec Veliká Ves – část Podlesice získala Zlatou stuhu za vítězství v krajském kole letošního ročníku soutěže Vesnice roku 2004.  Hejtman Jiří Šulc cenu zástupcům obce předával v průběhu slavnostního ukončení soutěže, které se dnes (19. 11. 2004) konalo v obci Kovářov v Jihočeském kraji. Ocenění se ale v Kovářově dočkaly i další obce, Bílou stuhu za činnost mládeže a diplom za vzorné vedení knihovny z rukou Jiřího Šulce převzali zástupci obce Kostomlaty pod Milešovkou a k předání byla připravena i Modrá stuha pro obec Místo, která jí náleží za společenský život. Veliká ves – Podlesice a Místo z Chomutovska a Kostomlaty pod Milešovkou z Teplicka jsou tři z celkem dvanácti obcí, které se do jubilejního 10. ročníku soutěže Vesnice roku 2004, vyhlášené Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, přihlásily z našeho regionu. Dalšími byly Dobrná z Děčínska, Málkov, Mašťov, Vilémov z Chomutovska a konečně Dušníky, Radovesice, Siřejovice, Slatina a Vědomice z Litoměřicka.

            Mezi obce v Ústeckém kraji, které se přihlásily do letošního ročníku soutěže Vesnice roku, rozdělilo Zastupitelstvo Ústeckého kraje celkem 300 tisíc korun. Podle odsouhlaseného návrhu získá vítězná obec ke Zlaté stuze nejvyšší částku,  70 tisíc korun a obce Kostomlaty pod Milešovkou a Místo po 50 tisících korunách.

Veliká Ves -  Podlesice leží v jihozápadní části Chomutovska. Katastrální území obce tvoří celkem  pět částí a žije v ní přibližně 220 obyvatel. Účastníky soutěže hodnotila devítičlenná komise, v níž vedle zástupce ministerstva mimo jiné pracovali zástupci Krajského úřadu Ústeckého kraje a představitelé obcí Radonice a Hoštka, vítězové krajských kol z let 2003 a 2002. „Podlesice zvítězily v tvrdé konkurenci – všech 12 obcí, které se do soutěže vesnice roku přihlásily z našeho kraje jsou výstavními sídly a dokáží splnit i ty nejnáročnější požadavky ať už turistů nebo jejich obyvatel,“ uvedl v průběhu ceremoniálu Jiří Šulc. Mezi hodnocená kritéria mimo jiné patřily koncepční dokumenty obce, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě, doprava, úspory energií, péče o veřejné prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci a péče o krajinu.

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení informací a vnějších vztahů

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 19.11.2004 / 19.11.2004 | Zveřejnit od-do: 19.11.2004-19.12.2004

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém