Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Jiří Šulc: "Většinu přebytku z loňského hospodaření kraje chceme dát do zdravotnictví."

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Rada Ústeckého kraje na svém posledním zasedání schválila navýšení základního kapitálu společnosti Krajská zdravotní a.s., která sdružuje nemocnice v Ústí nad Labem, Teplicích, Chomutově, Děčíně a Mostě, o 300 milionů korun. Je to část půlmiliardového přebytku loňského hospodaření Ústeckého kraje.
 

 
 

Jiří Šulc: „Většinu přebytku z loňského hospodaření kraje chceme dát do zdravotnictví.“

 

      Rada Ústeckého kraje na svém posledním zasedání schválila navýšení základního kapitálu společnosti Krajská zdravotní a.s., která sdružuje nemocnice v Ústí nad Labem, Teplicích, Chomutově, Děčíně a Mostě o 300 milionů korun. Je to část půlmiliardového přebytku loňského hospodaření Ústeckého kraje.  „Chtěli bychom, aby tyto peníze posloužily především k zajištění většího komfortu pro personál nemocnic, pacienty i jejich rodinné příslušníky. To znamená, že se za peníze pořídí například nové postele, tam, kde je potřeba, vybudují parkoviště, opraví kuchyně, výtahy a tak dál,“ říká hejtman Jiří Šulc. „Pamatujeme i na odstranění havarijního stavu některých budov.“

    Pokud návrh rady schválí dubnové zastupitelstvo, z uvedených 300 milionů by 33,6 mělo přijít do nemocnice v Děčíně, 40,7 milionů do nemocnice v Chomutově, mostecká nemocnice se pak dočká úprav v hodnotě 42,4 milionů korun, do Teplic půjde 43,2 miliony a Masarykova nemocnice se může těšit na úpravy v hodnotě 26,2 milionů korun.      

    Jde už o druhou finanční injekci do nemocnic Krajské zdravotní v poslední době. V prosinci minulého roku bylo její jmění navýšeno o sto padesát milionů. I tyto prostředky byly určeny na vybavení nemocnic, konkrétně na vybavení přístrojové.

     „Suma čtyři sta padesát milionů sice není malá, ale je nám jasné, že všechny potřeby zdaleka pokrýt nestačí,“ uvádí Jiří Šulc.  „Lidé v Ústeckém kraji mají vysokou nemocnost, střední délka dožití je tu nejnižší v celé zemi. Je to daň za to, že v našem kraji se produkuje polovina teplené energie vyráběná v celé republice.“ Podle hejtmana by si proto obyvatelé Ústeckého kraje  zasloužili špičkovou kvalitní péči. „Chceme jednak odborná pracoviště nemocnic Krajské zdravotní dovybavit moderními přístroji. Mezi ty nejdůležitější patří druhá magnetická resonance pro Masarykovu nemocnici,“ uvádí dál hejtman. Stávající resonance totiž ani zdaleka nestačí uspokojit potřeby nemocných. Na vyšetření čeká v kraji přes dva tisíce lidí, denně jich však může být vyšetřeno jen deset.

      „Kromě toho bychom v Masarykově nemocnici rádi zřídili centrum robotické chirurgie,“ říká Jiří Šulc. Finance na toto vybavení chce Ústecký kraj získat z Regionálního operačního programu. Konkrétně by mělo jít o sumu 608 milionů korun. Vedle výše uvedeného má vedení regionu v oblasti zdravotnictví ještě jeden velký plán. Vybudovat onkologické centrum. „Na jeho vzniku by se finančně měl podílel i stát,“ uzavírá Jiří Šulc.  

 

Kontakt:  Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje

tel. 475 657 726; mob.tel 737 203 666

kindlova.veronika@kr-ustecky.cz

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 9.4.2008 / 9.4.2008 | Zveřejnit od-do: 8.4.2008-8.5.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém