Orientační nabídka

Kdo se stal nejúspěšnějším krajským sportovcem za rok 2014?

sb
V pondělí 23. března proběhlo vyhlášení ankety nejúspěšnější sportovec roku 2014 Ústeckého kraje. Akci zaštítil hejtman Ústeckého kraje, který se ujal slavnostního zahájení a v závěru předal hlavní cenu nejúspěšnějšímu sportovci, kterým se opět stala plavecká hvězda posledních let Simona Baumrtová.

Letos se konal již 16. ročník tradiční ankety Deníku. Na anketě se podílí i Česká unie sportu. Cílem tohoto mimořádného projektu je ocenění sportovců a nejlepších sportovních výsledků dosažených v jednotlivých okresech a krajích České republiky za předchozí rok. „Jsem rád, že máme v Ústeckém kraji tolik kvalitních sportovců, které můžeme dnešní večer ocenit. Právě podpora sportu se stala jednou z priorit kraje,“ pronesl na závěr večera hejtman Oldřich Bubeníček.

Večerem v Severočeském divadle opery a baletu provázel moderátor Radek Šilhan, součástí byl i doprovodný kulturní program.

Oceněni byli sportovci v kategoriích:

Kolektiv - mládež: 1. Piráti Chomutov (hokej); podruhé v historii klubu získali junioři Pirátů český mistrovský titul a velmi dobře reprezentovali také na Světovém poháru v Ufě, kde mužstvu chyběl kousek      k postupu do semifinále

Jednotlivci – mládež: 1. Kudláčková Tereza (sportovní aerobik, Aerobik Junior Club Ivany Mrňákové z Ústí); mladá ústecká závodnice loni vyhrála, co se dalo. Stala se mistryní České republiky, mistryní Evropy i mistryní světa v kategorii junior ženy.

Handicapovaný sportovec: 1. Suchý Josef (boccia, TJ Zdravotně postižených Nola Teplice), šestnáctiletý svalový dystrofik z Hrobu získal několik úspěchů na mezinárodní scéně. Největším je 9. místo na MS v Pekingu, kde vyhrál svojí skupinu. Ve světovém žebříčku poskočil z 52. na 16. místo, což by mu momentálně zaručovalo start na paralympiádě, po které touží.

Trenér roku: 1. Stavěl Martin (basketbal, BK Sluneta Ústí nad Labem), v uplynulé sezoně dovedl A mužstvo basketbalistů Slunety k historickému úspěchu v podobě 6. místa v nejvyšší české soutěži,

Kategorie Masters: 1. Königová Lenka (judo, Judo Děčín) – další úspěšná sezona pro sympatickou děčínskou judistku. Z ME si přivezla dvě zlaté medaile, z MS bronz. Vyhrála i MČR a slovenské mistrovství.

Kolektiv – dospělí: 1. BK Děčín (basketbal) – jeden z nejlepších týmů nejvyšší basketbalové ligy. V sezoně      2013/14 z toho bylo 4. místo, ve čtvrtfinále Válečníci nestačili v pětizápasové sérii na později bronzovou Opavu.

Sportovní hvězda deníku: Kraus Tomáš (skikros, Český skikrosový klub) – český reprezentant, účastník ZOH   v Soči, kde se dostal do osmifinále, 2. místo v závodě SP v Arose, vítěz MČR. V uplynulé sezoně ho provázela smůla. Na MS postoupil z kvalifikace, o další postup přišel až díky cílové fotografii. V závodě SP v Arose si zlomil stehenní kost.

Jednotlivci – dospělí: 1. Baumrtová Simona (plavání, TJ Slávie Chomutov) – nejlepší česká plavkyně posledních let. V roce 2014 na ME v Berlíně dvakrát na 5. místě, na MS v krátkém bazénu skončila na 7., 8. a 9. místě. Držitelka českých rekordů na všech znakových tratích, ve 2014 překonala český rekord na 200 znak a 200 VZ.