Orientační nabídka

Keňská dominance na půlmaratonu v Ústí

Půlmaraton 2018
Devatenáctiletý Keňan Stephen Kiprop překazil Barseliovi Kipyegovi útok na zlatý hattrick na osmém ročníku ústeckém půlmaratonu. Největší favorit doběhl v hlavním závodě posledního mítinku Run Czech, který je zapsán do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, 44 vteřin za vítězným mladíkem.
Tisková zpráva ze dne 18. září 2018

Překvapivý vítěz si v krajské metropoli navíc vylepšil svůj osobní rekord na 59:41. I na třetím místě doběhl vytrvalec z Keni. Na 16. místě doběhl do cíle nejlepší český běžec Jiří Homoláč v čase 1:05:12. Nejrychlejší ženou startovního pole se stala Keňanka Kipyokeiová.

Ještě před hlavním závodem odstartoval náměstek hejtmana Petr Šmíd rodinný běh, kterého se zúčastnilo přes dva tisíce účastníků. I letos se na Mírovém náměstí představili handbikeři, tento rok byla na programu premiérově i dětská verze závodu, který okořenil sportovní odpoledne v krajské metropoli.