Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Konal se další Hejtmanský den - tentokrát v Litvínově

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Konal se další Hejtmanský den - tentokrát v Litvínově
Povelikonoční úterý věnoval hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc dalšímu z Hejtmanských dnů - tentokrát navštívil Litvínov. Ještě před svým příjezdem do Litvínova se zastavil v Mostě, kde se v sídle Okresní hospodářské komory zúčastnil slavnostního otevření vzorkovny mosteckého okresu. V Litvínově hejtman diskutoval se studenty tamního gymnázia a Scholy Humanitas.
 

 
 

 

 

 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 26.3.2008

 

Konal se další Hejtmanský den – tentokrát v Litvínově

 

Povelikonoční úterý věnoval hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc dalšímu z Hejtmanských dnů – tentokrát navštívil Litvínov.

 

Ještě před svým příjezdem do Litvínova se zastavil v Mostě, v sídle Okresní hospodářské komory, kde se zúčastnil slavnostního otevření vzorkovny mosteckého okresu. Jak v úvodu  uvedl její  předseda   Rudolf Jung, vzorkovna má představit významné výrobce regionu a jejich produkci.

 

    Z Mostu odjel představitel kraje do Litvínova, kde ho čekali starostové obcí této části regionu. S těmi hovořil především o čerpání peněz z takzvaných patnácti ekomiliard a o navýšení této sumy o další, bezmála čtyři a půl miliardy, o které před časem požádal vládu prostřednictvím rozpočtového výboru  Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jako už pravidelně na těchto setkáních přišla i tentokrát  řeč na problematiku dopravy. Starostové horských obcí Jiřímu Šulcovi přednesli své výhrady k autobusovému dopravci, který tu zajišťuje dopravní obslužnost. Hejtman starostům slíbil pomoc.

 

    Hlavním tématem setkání hejtmana se starosty Litvínovska byl na začátku března právě v Litvínově odstartovaný pilotní projekt nazvaný  „Minimalizace zneužívání sociálních dávek“. Na závěr setkání totiž Jiří Šulc za Ústecký kraj, starosta Litvínova Milan Šťovíček a Oldřich Malý, ředitel mosteckého úřadu práce podepsali  dohodu o partnerství Ústeckého kraje, Města Litvínov a Úřadu práce v Mostě při realizaci tohoto projektu. Jeho smyslem je zajistit, aby dávky byly použity skutečně na to, k čemu jsou určeny. Tedy k nákupu potravin, hygienických potřeb a nezbytného oblečení. Zatím dostávají  někteří příjemci dávek část přiznaných částek ve stravenkách, v budoucnu jim budou dávky poukazovány na speciální čipové karty, kterými bude možné platit  za zmíněné zboží.

 

     Všichni signatáři dohody komentovali odpor, který pilotní projekt vzbudil u některých příjemců dávek hmotné nouze. „Argumenty, že za stravenky není možné zaplatit  například nájem, jsou liché,“ uvedl Jiří Šulc a doplnil: „Ve stravenkách je totiž vyplácena jen část dávek. Peníze na nájmy nezaměstnaným zbývají.“ Oldřich Malý upozornil na to, že ve městech, kde už takový způsob vyplácení dávky hmotné nouze funguje, se nezaměstnanost dlouhodobě nezaměstnaných snížila o třicet procent. „Je jasné, že než se projekt rozběhne naplno, čeká nás řada úskalí. Cíl je ale jasný.“ řekl starosta Litvínova Milan Šťovíček. Podporu projektu vyslovili i přítomní starostové.

 

      Hejtman v Litvínově diskutoval také s mladými lidmi. V aule Scholy Humanitas na něj čekali studenti této školy. Ty nejvíce zajímala problematika životního prostředí a také investice kraje do Litvínovska. O životním prostředí si s hejtmanem povídali i studenti litvínovského gymnázia. Řeč byla  nejen o životním prostředí, konkrétně přírodě, ale i o prostředí, ve kterém mladí lidé žijí – podobě obcí Litvínovska. Největší ohlas mezi litvínovskými gymnazisty měl však pilotní projekt Minimalizace zneužívání sociálních dávek a vše, co s ním souvisí. Tedy problematika sociálního vyloučení a nezaměstnanosti.

 

Jak na posluchače Scholy Humanitas, tak na gymnazisty hejtman apeloval, aby se v přípravě na své budoucí povolání věnovali technickým oborům. „Právě průmysl je totiž nejen tradicí, ale i budoucností našeho kraje. Na technicky vzdělaných lidech leží úspěch našeho regionu. A naopak: práce v průmyslu zajistí úspěch i vám. V technických oborech prakticky neexistuje nezaměstnanost a kromě toho nabízejí podstatně vyšší výdělky než jiné obory,“ připomínal mladým lidem Jiří Šulc.

 

připravila: Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací, 737 203 666

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

 

 

Konal se další Hejtmanský den - tentokrát v Litvínově

Konal se další Hejtmanský den - tentokrát v Litvínově

Vzorkovna mosteckého okresu v sídle OHK
Vzorkovna mosteckého okresu v sídle OHK

Podpisy pod dohodou Pilotního projektu pro vyplácení sociálních dávek v Litvínově
Podpisy pod dohodou Pilotního projektu pro vyplácení sociálních dávek v Litvínově

Také studenti litvínovského gymnázia živě diskutovali s hejtmanem
Také studenti litvínovského gymnázia živě diskutovali s hejtmanem

Beseda se studenty Scholy Humanitas
Beseda se studenty Scholy Humanitas

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 27.3.2008 / 27.3.2008 | Zveřejnit od-do: 26.3.2008-26.4.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém