Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

"Kraj Přemysla Oráče - Potravinářský výrobek roku 2008"

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Odborná komise bude hodnotit potravinářské produkty až do konce prázdnin - do 31. srpna. Do té doby se mohou výrobci přihlásit!
 

 
 

Tisková zpráva z 2. června 2008

„Kraj Přemysla Oráče – Potravinářský výrobek roku 2008“

Až do konce srpna se mohou přihlásit výrobci potravinářských produktů, a to fyzické i právnické osoby, do soutěže, v níž bude v sedmi kategoriích vyhlášen potravinářský výrobek Ústeckého kraje roku 2008 s právem nosit certifikát „Kraj Přemysla Oráče – potravinářský výrobek.“ Soutěž vyhlásil Ústecký kraj spolu s Krajskou agrární komorou Ústeckého kraje, Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje a Asociací soukromého zemědělství v Litoměřicích. Výrobci potravin, tedy potravináři, zemědělci, výrobci lahůdek, nápojové firmy a d. se mohou od dnešního dne až do 31. srpna přihlašovat do soutěže, jež má sedm kategorií:

I.                 Mlýnské a pekárenské výrobky,

II.               Mléko a mléčné výrobky,

III.             Lahůdky a cukrářské výrobky,

IV.            Alkoholické nápoje (kromě piva),

V.              Masné výrobky,

VI.            Med, výrobky z včelího medu a

VII.          Ostatní potravinářské výrobky včetně piva.

   Sedmnáctičlenná komise bude přihlášené výrobky hodnotit podle pěti zásadních kritérií, k nimž patří inovativnost (originalita, původ), senzorické posouzení (chuť, vůně), použité materiály, design výrobku  či jeho obalu a také vliv produktu na zdraví zákazníka a jeho dostupnost na trhu.  V každé ze sedmi zmíněných kategorií bude vyhlášen výrobek roku; výrobce obdrží spolu s diplomem i finanční odměnu ve výši 10 000 korun a také věcnou cenu. Oceněné výrobky získají certifikát  Potravinářský výrobek roku 2008 Ústeckého kraje a budou moci dále postoupit do soutěže, v níž se uděluje ocenění značkou Klasa. Výsledky soutěže vyhlásí hejtman Jiří Šulc  na Výstavě Zahrada Čech, a to 21. září na společném dnu Ústeckého a Středočeského kraje. Tam se s nimi také seznámí nejširší veřejnost.

   Metodika Zásad soutěže, podmínky účasti, soutěžní kategorie  i závazná přihláška s průvodním listem výrobku jsou zájemcům k dispozici na www.kisuk.cz nebo www.kr-ustecky.cz. Přihlášky až do 31.8. 2008 přijímá buď Krajská agrární komora Ústeckého kraje, a nebo Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje.

 

Připravil Zbyněk Šebesta,

Oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742

sebesta.z@kr-ustecky.cz

www.kr-ustecky.cz

 

        

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 2.6.2008 / 3.6.2008 | Zveřejnit od-do: 2.6.2008-31.8.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém