Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajská zdravotní uspořádala odbornou Konferenci centrálních operačních sálů a sterilizace

 
gg
Oddělení centrálních operačních sálů a sterilizace Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, uspořádalo ve dnech 8. a 9. června druhý ročník odborné konference centrálních operačních sálů a sterilizace ústecké Masarykovy nemocnice. Akce se uskutečnila v prostorách Kampusu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Záštitu nad konferencí převzal náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. Účastníci konference vyslechli jak přednášky z chirurgických oborů, tak zkušenosti personálu centrálních operačních sálů s nemocniční sterilizací, se kterou úzce spolupracují.
 

 
 

Stanislav Rybák v úvodu pozdravil všechny účastníky jménem Ústeckého kraje a poděkoval, že se mu dostalo cti převzít nad touto akcí záštitu. „Dovolte mi poděkovat panu primáři Ivanu Humhejovi a jeho kolektivu za přípravu konference. Chci současně popřát nejen kolektivu Centrálních operačních sálů, ale celé Masarykově nemocnici, aby příprava rozšíření počtu operačních sálů proběhla podle připraveného harmonogramu. Je to nanejvýš potřebné nejen pro zvýšení možností celé nemocnice v rámci přípravy nových potřebných oborů, ale především pro zlepšení péče o pacienty celého Ústeckého kraje,“ uvedl v úvodu Stanislav Rybák.

Na konferenci centrálních operačních sálů a sterilizace zavítal rovněž ředitel zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice Josef Liehne. „Je symbolické, že druhý ročník konference se koná v místech, kde v roce 1927 byl vybudován chirurgický pavilon s operačními sály, kde celá řada chirurgů naší nemocnice začínala svoji karieru. Byly to zejména  sály zvané „U Šprdlíků" pojmenované po staniční sestře sálů Haně Šprdlíkové, která patřila k nejvýraznějším postavám chirurgického sesterského poválečného personálu. V těchto místech jako jedny z prvních v republice vznikly i centralizované  operační sály. Masarykova nemocnice vždy byla lídrem progresivních změn  ve zdravotnictví kraje i celé České republiky. Vývoj nezávisle na době prokázal, že operační sály vždy byly, jsou a budou srdcem nemocnice,“ řekl Josef Liehne.

Odborným garantem byl primář Oddělení centrálních operačních sálů a centrální sterilizace ústecké Masarykovy nemocnice Ivan Humhej. „Těší mě velký zájem o účast na naší konferenci, což dokládá 39 přihlášených aktivních sdělení a více než 250 registrovaných účastníků z řad chirurgů nejrůznějších odborností, sálových sester, anesteziologů, anesteziologických sester, pracovníků sterilizací, hygieniků, epidemiologů a dalších zdravotníků, kteří s těmito obory spolupracují. Konferenci jsme pořádali s Fakultou zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně, se kterou úzce spolupracujeme při výuce a organizaci odborných praxí studentů na centrálních operačních sálech,“ dodal Ivan Humhej.

Zdroj: info@kzcr.eu

m

dd

kk

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 16.6.2017 / 16.6.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém