Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajská zdravotní zahájila v teplické nemocnici výstavbu pavilonu operačních sálů a sterilizace

 
KZ Teplice
Symbolickým poklepáním na základní kámen zahájila Krajská zdravotní, a. s., v Nemocnici Teplice výstavbu pavilonu pro čtyři moderní operační sály a sterilizaci. Slavnostní akt se uskutečnil v pavilonu F za účasti zástupců vedení a managementu Krajské zdravotní, hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, zástupců statutárního města Teplice, zhotovitele – firmy VW Wachal a. s., a zaměstnanců nemocnice.
Tisková zpráva ze dne 26. června 2017
 

 
 

Nová budova pro operační sály vznikne v prostoru jižně od pavilonu F, v němž jsou soustředěny chirurgické obory, směrem k ulici Anglická. S chirurgickým pavilonem bude propojena spojovacím krčkem, dílčí úpravy proběhnou i v pavilonu F. „Je to poprvé během deseti let existence Krajské zdravotní, kdy se bude stavět něco nového. Celé generace teplických lékařů čekaly na tento okamžik, protože stávající operační sály skutečně neodpovídaly moderním požadavkům a standardům,“ vysvětlil,“ řekl generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala.

Akce bude postupně financována za podpory jediného akcionáře Krajské zdravotní, kterým je Ústecký kraj. „Jedná se o velkou a v mnoha ohledech i o odlišnou investici než byly běžné základní opravy a rekonstrukce. Vznikne tu něco, co by mělo sloužit pro nejednu generaci. Chtěl bych poděkovat všem z teplické nemocnice, ať už to jsou lékaři, zdravotní sestry či pomocný personál. Areál jsem si prošel a vím, že se tu mohou opřít o dobrý kolektiv, který se snaží udělat maximum pro to, aby byla našim občanům poskytnuta zdravotní péče taková, jakou si zaslouží,“ řekl na úvod slavnostního okamžiku hejtman Bubeníček.

Investiční náklady budou podle Jiřího Nováka, předsedy představenstva Krajské zdravotní, 217 800 000 Kč včetně DPH, přičemž cena vzešlá z veřejné zakázky je 184 840 000 Kč. V současné době je zajištěno financování s využitím prostředků od Ústeckého kraje. Pořízení přístrojové techniky by mělo přijít podle projektu na dalších přibližně 53 milionů korun.

Projekt počítá také s výstavbou 92 parkovacích míst pro osobní auta zaměstnanců. Výstavba pavilonu s novými operačními sály začne od července 2017, hotovo by mělo být v letních měsících roku 2019.

01
Základní kámen.

02
Zleva: ředitel zhotovitelské firmy VW Wachal Viliam Wachal, generální ředitel KZ Petr Fiala, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, členka představenstva KZ Jitka Hanousková, náměstkyně primátora Teplic Radka Růžičková, první náměstek primátora Teplic Hynek Hanza, ředitel zdravotní péče NTP Tomáš Hrubý a hlavní sestra NTP Kateřina Vágnerová.

03
Všichni poté poklepali na základní kámen.

04

 

 
    

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 26.6.2017 / 26.6.2017 | Zveřejnit od: 26.6.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém