Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajské finále mezinárodní matematické soutěže Adama Riese se uskutečnilo v Mostě

 
foto
Ve dnech 21. a 22. března 2018 se na mosteckém gymnáziu konalo krajské finále mezinárodní matematické soutěže Adama Riese, kterou naše škola organizuje ve spolupráci se Svazem Adama Riese sídlícím ve městě Annaberg-Buchholz (SRN). Toto krajské kolo mělo určit desítku postupujících žáků Ústeckého kraje do mezinárodního finálového kola soutěže. Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 37 žáků prim z víceletých gymnázií Ústeckého kraje a základních škol mosteckého okresu.
 

 
 

Tato soutěž se u našich západních sousedů těší velké vážnosti. Prvního kola se ve spolkových zemích Sasko, Bavorsko a Durynsko účastní více než 1200 žáků. Příklady, které musí žáci řešit, jsou svou povahou a velmi často i odkazy na historické reálie 16. století netypické pro běžnou matematiku probíranou v současném školství.

Program soutěže byl slavnostně zahájen projevy zástupkyně ředitele školy Evy Hrdličkové, zástupců Svazu Adama Riese Normana Bitterlicha a Dorit Friedemann a vystoupením pěveckého sboru mosteckého gymnázia SMoG. Vše s přispěním pohotového tlumočení paní Brigity Janovské. Večerní nesoutěžní část programu byla tvořena historicko-matematickým výkladem Adama Riese (Normana Bitterlicha) a řešením matematických úloh a hlavolamů.

Čtvrteční program byl věnován samotné matematické soutěži, vyhodnocení vypracovaných řešení, vyhlášení výsledků a předání cen soutěžícím. Vítěz letošního ročníku Daniel Šafránek obdržel titul Mladý počtář Ústeckého kraje.

 

Zpracoval: Mgr. Michal Smatana, Podkrušnohorské gymnázium, Most

foto

foto

foto

foto

foto

foto


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 29.3.2018 / 29.3.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém