Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajské kolo 32. ročníku Středoškolské odborné činnosti

 
3
Střední průmyslová škola v Ústí nad Labem, příspěvková organizace hostila ve středu 5. května účastníky soutěže SOČ – Středoškolské odborné činnosti. Studenti středních škol, kteří se probojovali okresní soutěží, postoupili do krajského kola, kde bojovali nejen o hodnotné ceny, ale především o postup do celostátní přehlídky, která se uskuteční ve dnech 11. až 13. června v Chrudimi.
 

 
 

Střední průmyslová škola v Ústí nad Labem, příspěvková organizace hostila ve středu 5. května účastníky soutěže SOČ – Středoškolské odborné činnosti. Studenti středních škol, kteří se probojovali  okresní soutěží, postoupili do krajského kola, kde bojovali nejen o hodnotné ceny, ale především o postup do celostátní přehlídky, která se uskuteční ve dnech 11. až 13. června v Chrudimi.

SOČ je soutěží talentovaných středoškoláků, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a garantem je Národní institut dětí a mládeže MŠMT. Cílem je vést žáky k samostatnému a tvořivému přístupu při řešení odborných problémů v 18 vědních oborech. Soutěž probíhá ve třech kolech formou přehlídek, kde soutěžící musí obhájit své práce.

Krajského kola konaného v Ústí nad Labem se zúčastnilo 62 prací od 81 autorů ze 16 vědních oborů. Zahájit přehlídku a popřát soutěžícím hodně štěstí při obhajobách přišel předseda Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Zastupitelstva ÚK Oldřich Bubeníček. „Jsem rád, že v Ústeckém kraji se přihlásilo tolik zájemců, dokonce má snad nejhojnější účast z českých krajských kol. Musím pochválit školu a všechny organizátory, protože se zhostili úkolu uspořádat Sočku na výbornou.“ Také porotci ocenili snažení organizátorů a práce studentů.

1
Prof. Ondřej Pytela a Oldřich Bubeníček na krajském kole SOČ

2

 

 
Připravila:
Bc. Iveta Pelikánová
oddělení tiskových informací
odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje
Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem
tel. 475 657 788
pelikanova.i@kr-ustecky.cz
Zodpovídá: Bc. Iveta Pelikánová
Vytvořeno / změněno: 5.5.2010 / 5.5.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém