Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajský úřad uspořádal konferenci pro osoby se zdravotním postižením

 
kp
V úterý 16. května se v prostorách krajského úřadu uskutečnila konference o problematice kompenzačních pomůcek pro zdravotně postižené. Konference byla pořádána v rámci plnění cílů a opatření Ústeckého krajského plánu vyrovnání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období let 2015-2018. V úvodu vystoupila poslankyně Hana Aulická Jírovcová, zvolená za Ústecký kraj, a předseda Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality ZÚK Dominik Hanko.
 

 
 

Jednalo se vlastně o odborný seminář pro osoby se zdravotním postižením a seniory na aktuální témata sociální politiky pro zdravotně postižené a seniory. Tentokrát byla konference věnována seniorům a hendikepovaným v celém spektru motorických a hybných postižení. O akce je ze strany seniorů a osob zdravotně postižených velký zájem.

Na akci se významně podílel odbor sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje a Poradní orgán hejtmana pro seniory a hendikepované občany.

Další konference je plánována na září 2017 na téma sociální legislativa pro osoby se zdravotním postižením a aktuální změny v legislativě.

kp
V úvodu konference hovořila o problematice osob se zdravotním postižením poslankyně Hana Aulické Jírovcová a předseda Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality ZÚK Dominik Hanko

 

kp
Konference se zúčastnil také předseda Krajské rady seniorů Alois Malý (vlevo) a předseda Krajské rady osob se zdravotním postižením Jaroslav Slavík

kp

kp
V předsálí se prezentovali výrobci kompenzačních pomůcek

kp
Semináře se zúčastnili i studenti zdravotnických škol

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 18.5.2017 / 18.5.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém