Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krizový štáb jednal o řešení následků povodní

 
1
Na večerním zasedání krizového štábu Ústeckého kraje se jednalo o řešení následků povodní na Děčínsku. Prvotní náklady na odstraňování škod na majetku obcí a kraje se momentálně odhadují do výše 100 milionů korun.
 

 
 

Tisková zpráva z 8. srpna 2010

 

Na večerním zasedání krizového štábu Ústeckého kraje se jednalo o řešení následků povodní na Děčínsku. Prvotní náklady na odstraňování škod na majetku obcí a kraje se momentálně odhadují do výše 100 milionů korun. Náklady na obnovu odhaduje kraj v řádech miliard.

Ústecký kraj jako vždy nabízí obcím bezodkladnou pomoc v podobě dodávek humanitární pomoci – čistících prostředků a nářadí na úklid. Humanitární pomoc je soustředěna a průběžně doplňována ve skladu hasičského záchranného sboru v České Kamenici a hasiči ji budou vydávat starostům zasažených obcí dle jejich požadavků.

Na jednání krizového štábu také zaznělo, že Ústecký kraj vyjde obcím vstříc nabídkou na zajištění svozu veškerého komunálního odpadu.

Pro odhad celkových škod a nákladů na obnovu bude třeba provést důkladné šetření v terénu. To bude úkolem odborníků z jednotlivých stavebních úřadů. Menším obcím, které nemají stavební úřady, pomůže Ústecký kraj a na místa zašle vlastní úředníky, kteří budou spolupracovat při odhadu škod.

Jak hejtmance Janě Vaňhové potvrdil dnes ministr sociálních věcí Jaromír Drábek, ministerstvo počítá s podporou občanům. Ti, kteří byli postiženi povodní, se mohou obracet na příslušné odbory sociálních věcí se žádostí o pomoc v nouzi. Žádost o příspěvek do maximální výše 46 tisíc mohou uplatnit občané, kteří nemají dostatek vlastních prostředků na úhradu výdajů vzniklých v souvislosti s mimořádnou událostí, tedy povodní.

Pomoc Ústeckému kraji nabízí také ostatní hejtmané prostřednictvím Asociace krajů. Sám Ústecký kraj hodlá požádat ministerstvo vnitra o povolení veřejné sbírky, v jejímž rámci vznikne povodňové konto kraje, na které budou moci zájemci zasílat finanční dary pro zasažené povodněmi. O zřízení povodňového konta budete informováni v nejbližší době.

Ústecký kraj se také podílí na vyjednávání s ČEZ Distribucí o slevě na elektřinu občanům zasaženým povodní v podobném rozsahu, v jakém byla poskytnuta v loňském roce.

Hejtmanka Jana Vaňhová zítra požádá dopisem významné společnosti Ústeckého kraje o solidaritu s postiženými občany a o finanční pomoc, která by mohla být prostřednictvím kraje občanům poskytnuta.

Připravil:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 8.8.2010 / 8.8.2010 | Účinnost do: 31.8.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém