Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Letošní premiéry na veletrzích cestovního ruchu: Vakantie v nizozemském Utrechtu a tuzemské GO a Regiontour v Brně

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Letošní premiéry na veletrzích cestovního ruchu: Vakantie v nizozemském Utrechtu a tuzemské GO a Regiontour v Brně
Pozvánka odborníkům i veřejnosti do pavilonu V brněnského výstaviště: Ve stánku č. 085 se tu představí Ústecký kraj s dalšími vystavovateli z regionu. Hejtman Jiří Šulc navštíví krajskou expozici ve dnech 10. a 11. ledna.
 

 
 

Tisková zpráva z 8. ledna 2008

Letošní premiéry na veletrzích cestovního ruchu: Vakantie v nizozemském Utrechtu a tuzemské GO a Regiontour v Brně

V letošním roce se bude Ústecký kraj prezentovat na třech domácích a patnácti zahraničních veletrzích cestovního ruchu. Už po řadu let je totiž naše opakovaná účast jednou ze základních možností prezentace regionu mezi širokou veřejností i renomovanými touroperátory. Ústecký kraj má zpracovánu Strategii rozvoje cestovního ruchu a v ní samozřejmě také propagaci a účast na veletrzích cestovního ruchu. Díky výhodné spolupráci s Agenturou Czechtourism mají kraje na vybraných jedenácti mezinárodních veletrzích výstavní plochu zcela zdarma, na dalších pak za snížené sazby. Proto přijde účast kraje na zmíněných 18 veletrzích na únosných 2 400 tisíc korun, a to včetně stavby expozice, základního vybavení, zápisů do katalogů a samozřejmě dopravy. Z této částky ale uhradí sumu 261,5 tis. Kč menší spoluvystavovatelé na domácích veletrzích v Brně a Praze. Je logické, že Ústecký kraj spolu s dalšími zájemci (většinou např. teplické lázně, velká města regionu, o.p.s. České Švýcarsko či podnikatelé v cestovním ruchu) se zaměřuje na hlavní cílové trhy- Německo, Nizozemsko, Rusko, Španělsko a další, včetně arabských zemí.

            Na všech veletrzích cestovního ruchu se Ústecký kraj, jehož účast odborně i organizačně zajišťuje odbor regionálního rozvoje krajského úřadu, prezentuje také nejnovějšími tiskovými materiály, propagačními brožurami, letáky, multimediálními CD-Romy a obrazovými DVD nosiči.

            Právě dnes se otevírá v nizozemském Utrechtu veletrh Vakantie, kterého se náš kraj zúčastňuje pravidelně od roku 2004 a třeba vloni jej navštívilo 180 tisíc lidí a prezentovalo se na něm 1300 vystavovatelů ze stovky zemí celého světa. Rovněž tento týden, konkrétně ve čtvrtek 10. ledna, budou na brněnském výstavišti zahájeny 18. mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu s názvem GO a  také 17. ročník mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech –Regiontour. Na něm se v expozici číslo 085 pavilonu V představí Ústecký kraj na 160 m2spolu se 13 městy regionu (z největších jmenujme alespoň Ústí n. L., Děčín, Teplice, Chomutov či Most), obecně prospěšnými společnostmi Regiocentrum nebo Tolštejnské panství, které tu budou mít většinou samostatné výstavní pulty. Kromě nejnovější mapy lyžařských středisek v Krušných horách, která je z dílny odboru regionálního rozvoje, tu bude mít premiéru reprezentativní brožura Ústecký kraj - Brána do Čech s interaktivním CD-Romem (v jazykových mutacích ji připravil odbor evropských projektů s využitím peněz z evropských fondů). Na stánku Ústeckého kraje nebudou ani letos chybět ochutnávky ústeckého a lounského piva či oblíbených vín z několika vinařských oblastí regionu na severu Čech. První dva dny jsou na obou veletrzích určeny pro odborníky a touroperátory,  víkendové dny potom pro laickou veřejnost.

            Veletrh Regiontour a především expozici Ústeckého kraje navštíví také hejtman Jiří Šulc, jenž bude v Brně pobývat na jednání Rady Asociace krajů České republiky. 

            Přehled českých a mezinárodních veletrhů cestovního ruchu v roce 2008 s účastí Ústeckého kraje

Vakantie Utrecht (Holandsko, 8.- 13. ledna) Regiontour Brno (10. – 13. ledna), Ferienmesse Vídeň (17. – 20. 1.), Dresdner Reisemarkt (25. – 27. 1.), Fitur Madrid (30. 1 .- 3. 2.), Reisen Hamburk 6. – 10. 2.), Vacances Brusel (7. – 11. 2.), Holiday World Praha (14. – 17. 2.), CBR Mnichov (14. – 18. 2.), ITB Berlín 5. – 9. 3.), MITT Moskva 19. – 22. 3.) a dále Dovolená Ostrava, ATM Dubaj (Spojené arabské emiráty, tedy jediný mimoevropský veletrh s naší prezentací), TT Varšava, CIS Travelmarket Petrohrad, UTM Kyjev, TUC Lipsko a World Travel Market v Londýně, na kterém se v druhé listopadové dekádě účast Ústeckého kraje na veletrzích cestovního ruchu pro rok 2008 uzavře.   

 

Připravil: Zbyněk Šebesta, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 742, 603 192 629

sebesta.z@kr-ustecky.cz

 

        

Záběr z loňského mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Regiontour Brno z expozice Ústeckého kraje. (Foto F. Janačík)
Záběr z loňského mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Regiontour Brno z expozice Ústeckého kraje. (Foto F. Janačík)

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 8.1.2008 / 8.1.2008 | Zveřejnit od-do: 8.1.2008-7.2.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém