Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Projekty > Cykloregion Krušné hory

 

Má vlast cestami proměn: Ústecký kraj se prezentoval na Vyšehradě

 
foto
Letos byl v sobotu 20. května na pražském Vyšehradě zahájen už devátý ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn, která si klade za cíl seznámit veřejnost s proměnami dosud opomíjených míst ze všech koutů naší vlasti. Ústecký kraj je jedním z třinácti partnerských krajů, které letos výstava má.
 

 
 

 

„Prostřednictvím výstavy můžeme ukázat pozitivní stránky našeho kraje a vybrané proměny jsou důkazem toho, že se aktivně snažíme zvelebovat prostředí kolem nás. Zároveň jsem rád, že jsme na slavnostním zahájení mohli prezentovat regionální výrobky a návštěvníci měli možnost ochutnat to nejlepší od našich místních výrobců,“ řekl předseda Výboru pro životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova Zastupitelstva Ústeckého kraje Miroslav Andrt.

 

 

Mezi proměnami Ústeckého kraje pro letošní rok jsou: kostel sv. Jiljí v Libyni u Lubence, zrušená zastávka Litoměřice, Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem, Kulturní dům Libotenice, zvonice u kostela sv.Mikuláše v Lounkách, Jiráskovy sady a oprava čekárny v Litoměřicích a zámecký park Lipová u Šluknova.

 

Kompletní výstavu všech proměn bude možné zhlédnout na Vyšehradě do 20. června, poté výstava v menších kolekcích poputuje po celé České republice. Více na http://cestamipromen.cz/

foto
Slavnostní zahájení výstavy Má vlast cestami proměn se letos neslo ve znamení klobouků. Uprostřed předseda Výboru pro životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova Zastupitelstva Ústeckého kraje Miroslav Andrt.

foto
Symbolem projektu je kamenné srdce. Každý rok jejich stav komentuje profesor Jan Pirk.

foto
Stánek Ústeckého kraje, kde měli návštěvníci možnost ochutnat regionální potraviny a dozvědět se více o Ústeckém kraji.

foto
Proměny míst z celé České republiky.

foto

foto


Foto: http://www.cestamipromen.cz/fotogalerie/category/82-slavnostni-zahajeni-2017?start=250

 

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2017 / 24.5.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém