Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Městská knihovna Most má na střeše včelí úly

 
Městská knihovna Most
V prostorách Městské knihovny Most byla nově otevřena „Naučná včelí stezka“, která vznikla za přispění finančních prostředků z rozpočtu Ústeckého kraje. Projekt je svým obsahem zaměřen na podporu rozvoje ekologické výchovy jak pro žáky zejména základních škol, tak pro širokou veřejnost.
Tisková zpráva ze dne 11. října 2017
 

 
 

Každý návštěvník si může v rámci návštěvy městské knihovny rozšířit znalosti, vědomosti z oblasti chovu včel ve městě, že i na střeše budovy lze chovat včely. „Na vzniklém projektu je důležité, že můžeme pozorovat včelí svět z bezpečné bezprostřední vzdálenosti,“ uvedla krajská radní Jitka Sachetová, která má mimo jiné na starosti zemědělství, životní prostředí a venkov.

Ústecký kraj se snaží finančně podporovat rozvoj chovu včel na území Ústeckého kraje a to v rámci programu Podpora včelařů na území Ústeckého kraje. V roce 2017 bylo podpořeno 333 projektů za necelých 6 milionů korun.

Ústecký kraj dále podporuje osvětové akce seznamující veřejnost o důležitosti zachování včelstev, chovu včel, zpracování medu v rámci dotačního titulu Rozvoj ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty, které vedou k naplnění cílů udržitelného rozvoje spočívajícího  v ochraně životního prostředí především v naší přírodě. Příkladem je i otevření naučné včelí stezky.

01

 

Jitka Sachetová si prohlíží včelí úly, ty jsou instalovány na střeše knihovny.


 

03

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 11.10.2017 / 11.10.2017 | Zveřejnit od: 11.10.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém