Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Meziboří se chlubí moderně zrekonstruovaným komplexem pro seniory

 
foto
Do Meziboří přijel na pozvání starosty města Petra Červenky hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a krajský radní Radek Belej. Prohlédli si mezibořskou radnici, diskutovali se starostou o aktivitách města a seznámili se s novým a ojedinělým projektem komunitního bydlení pro seniory tzv. Senior parkem, kde vznikne až 81 moderně vybavených bytů pro seniory. První se sem přistěhují už v květnu.
Tisková zpráva ze dne 12. dubna 2017
 

 
 


„V současné době už máme třicet bytů v senior parku obsazených. V květnu se začnou stěhovat první nájemníci. Už v létě chceme mít zahradu na střeše a postupně dokončovat další etapy výstavby,“ přiblížil průběh akce investor Petr Legeza, který hosty objektem provedl. „Meziboří je velmi příjemné město. Lidé tu mají blízko do centra i do přírody. Bydlení pro seniory je potřebné a v této podobě i velmi vydařené. Jsem velmi rád, že se objekt bývalé školy, který původně patřil kraji, využije právě pro potřeby seniorů,“ pochválil projekt hejtman Oldřich Bubeníček.

 

Poslední zastávkou byla společnost UPC, která se v Meziboří rozrostla o další prostory a nabízí tak další pracovní místa. „O přestěhování této firmy z Prahy do Meziboří jsem usiloval více než tři roky. Jsem velmi spokojen, že se vše vydařilo. Ve městě tak postupně vznikne až tři sta pracovních míst,“ říká starosta města Petr Červenka. „Jsem velmi překvapen, jak výjimečnou firmu v Ústeckém kraji máme. Jsem vždy rád, když máme něco, co jinde nemají a v tomto případě to platí obzvlášť. Tři sta pracovních míst v regionu, který se potýká s nezaměstnaností, není zanedbatelných,“ prohlásil Oldřich Bubeníček.

 

Hejtman spolu se starostou diskutoval kromě tématu školství a rozvoje města také o potřebě zřízení protialkoholické záchytné služby. „Zřídit záchytku máme v plánu již několik let, čekali jsme na změnu zákona, nyní už chybí jen několik legislativních drobností, abychom mohli vyhlásit výběrové řízení na provozovatele,“ dodal hejtman, který byl také v rámci své návštěvy pozván přímo ředitelem školy Janem Novákem na oslavu 70. výročí založení litvínovského Gymnázia T.G. Masaryka.

Více o Meziboří na http://www.mezibori.cz/ 

foto
Návštěva v Meziboří. Zprava starosta města Petr Červenka, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a krajský radní Radek Belej.

foto
Prohlídka městského úřadu.

foto
Starosta města seznámil hejtmana s aktivitami města.

foto
Zleva starosta Petr Červenka, hejtman Oldřich Bubeníček a radní i ředitel litvínovského gymnázia Jan Novák.

foto

 

foto
Prohlídka Senior parku, kde vznikne až 81 bytů pro seniory.

foto

foto

foto
Byty pro seniory jsou moderně zařízené.

foto
Prohlídka společnosti UPC, která do budoucna nabídne až 300 pracovních míst. Zleva Jan Mareš a Marián Holý z vedení společnosti.

foto


 

 
 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 12.4.2017 / 12.4.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém