Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ministr R. John na pracovní návštěvě našeho kraje

 
a
Na hejtmanství, do operačního střediska HZS Ústeckého kraje a do nejpostiženější obce srpnovými povodněmi -Hřenska - zavítal ve čtvrtek odpoledne ministr vnitra Nečasovy vlády Radek John. Hejtmanka Jana Vaňhová jej seznámila s organizací odklízecích prací, humanitární činností kraje a podobně.
 

 
 

Tisková zpráva z 13. srpna 2010

Ve čtvrtek 12. srpna přijel na pracovní návštěvu Ústeckého kraje ministr vnitra ČR Radek John.  Projevil zájem seznámit se s postupem prací při odstraňování následků ničivých povodní z počátku srpna na Děčínsku. Při jednání na krajském úřadu mu hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová prezentovala dosavadní organizaci a řízení prací i součinnost se složkami integrovaného záchranného systému či starosty všech 52 postižených obcí. Hovořili spolu také o využití části z 350 milionů korun, které ve středu uvolnila česká vláda pro potřeby postižených krajů – Ústeckého a Libereckého. Představitelka kraje informovala pana ministra o prvotních škodách i odhadovaných celkových nákladech na obnovu území, které budou nejméně půldruhé miliardy korun. Poté si ministr John s doprovodem, v němž byli  i jeho náměstek František Vavera či genmjr. Miroslav Štěpán, generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR, prohlédl operační středisko Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje v Ústí n. L. - Všebořicích, odkud je koordinována veškerá činnost při výjezdech a pomoci profesionálních hasičů občanům a obcím v postiženém území. 

   S konkrétními výsledky odstraňování škod seznámil ministra Johna a hejtmanku Vaňhovou ve Hřensku starosta obce Josef Černý. Právě ve čtvrtek v podvečer se nad Hřenskem rozpoutala při ministerské návštěvě bouře s prudkým deštěm, který naštěstí alespoň pro tu chvíli situaci v obci dále nezhoršil. Práce pokračovaly bez přerušení.  Ministr R. John ocenil při návštěvě Ústeckého kraje obrovské úsilí, které likvidaci následků a zamezování dalších škod na majetku občanů, obcí a soukromých subjektů věnuje Ústecký kraj, jednotlivé složky IZS, krizový štáb kraje, dobrovolníci i představitelé samospráv a obyvatelé. „Hledal jsem marně nějaký problém, kde bych mohl pomoci. Ale vše je opravdu výborně organizované a musím vyjádřit jen díky a pochvalu. Jsem rád, že Ústecký kraj je také spokojen s prací vojáků - ženistů z Rakovníka nebo profesionálních hasičů z Hlučína,“ řekl ministr John.

 

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 

1
Ministr se podepisuje do Pamětní knihy Ústeckého kraje:  "Přístě, doufám, při lepší příležitosti..."

2
Z jednání s hejtmankou kraje Janou Vaňhovou a dalšími účastníky setkání

3

3

4
V operačním středisku HZS Ústeckého kraje

5
Hřensko: v popředí J. Vaňhová, starosta obce J. Černý a ministr John

7

8
V těchto místech stál silniční most přes Kamenici. Nahradí ho provizorní mostní konstrukce, kterou postaví Armáda ČR

9

11

 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 13.8.2010 / 13.8.2010 | Schváleno / Zrušeno: 13.8.2010 / 12.9.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém