Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ministryně Karla Šlechtová v Ústeckém kraji jednala o obnově regionu

 
ks
Ministryně Karla Šlechtová strávila čtvrteční dopoledne 20. 4. 2017 v Ústeckém kraji. Po přivítání hejtmanem kraje Oldřichem Bubeníčkem v sídle krajského úřadu v Ústí nad Labem proběhlo otevřené jednání s významnými představiteli regionu. Mezi hlavní témata patřil nejen program Restart, ale i projekty kraje v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), přeshraniční spolupráce, podpora demolic vybydlených budov či místních akčních skupin.
 

 
 

„Chválím Ústecký kraj za předložené projekty v Integrovaném regionálním operačním programu, kdy Kraj předložil projekt na opravy silnic II. a III. tříd v nejvyšší hodnotě, a to celých 288 milionů korun. Skvěle je hodnocena také přeshraniční spolupráce se Saskem, kde nás velmi chválí i saská strana,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a dodala: „Musím také poděkovat za důležitý podnět k zavedení dotací na demolice zchátralých a vybydlených budov, který přišel také právě z Ústeckého kraje a je mezi starosty velmi žádán.“  

„Jsem potěšen, že ministryně otevřeně diskutovala se zástupci místních akčních skupin (MAS). Věřím, že MAS splní podmínky připravenosti na čerpání dotací z IROP, zde je pro ně alokována plná čtvrtina peněž z IROP. Rovněž si cením, že pro obce do tří tisíc obyvatel byl vypsán dotační titul na opravy místních komunikací ve výši 250 milionů korun, i když převis požadavků byl 980 milionů,“ vyjádřil se pochvalně na adresu MMR hejtman Oldřich Bubeníček. Rovněž kvitoval, že nové výzvy na národní dotační programy budou na rok 2018 vyhlášeny již letos v září. Letos zde bylo alokováno 1,4 miliardy korun.

Zástupce regionu, tedy i členy Regionální stálé konference Ústeckého kraje, členy Zastupitelstva Ústeckého kraje, i starosty obcí a představitele konkrétních místních akčních skupin, zajímal i stav novely stavebního zákona či programu restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje, známého pod názvem Restart (http://www.restartregionu.cz/).

„V květnu budu na vládu předkládat vládě Akční plán v rámci programu Restart, kde budou už konkrétní opatření, která by měla napomoci celkové obnově Ústeckého kraje a zaměstnanosti v regionu,“ uvedla ministryně Karla Šlechtová a slíbila, že Akční plán bude před jeho předložením konzultován s hejtmanem.

Ministryně Karla Šlechtová rovněž doporučila, aby zájemci o čerpání dotací z různých programů své náměty konzultovali v Centu pro regionální rozvoj, které je detašovaným pracovištěm MMR a funguje v každém kraji.

Připravil: OMK s využitím zdrojů MMR

ks

ks
Jednání vedení MMR a ÚK - vlevo náměstkyně Klára Dostálová, ministryni dále doprovázeli náměstci Zdeněk Semorád a Vlastimil Fidler

 

ks
Hejtmana při jednání doprovázel (vlevo zprava) 1. náměstek Martin Klika, radní Zdeněk Matouš a náměstek Stanislav Rybák

ks
Podpis ministryně do pamětní knihy kraje

ks
"Velmi oceňuji práci a nasazení pana hejtmana a vedení kraje ve snaze o dobrý život všech obyvatel kraje. Jen tak dál!" zapsala do pamětní knihy ministryně

ks
Setkání se zastupiteli, členy regionální stále konference a starosty

ks

ks

 

ks
Na brífinku s novináři

 


 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 20.4.2017 / 20.4.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém