Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > Propojení kulturních tradic v rámci česko-saské spolupráce > O projektu

 

Místní akční skupina Šluknovsko hodnotila své čtyřleté působení

 
001
Ukončení programového období let 2009 – 2013 bylo příležitostí k malému bilancování Místní akční skupiny Šluknovsko. Členové se sešli, aby zrekapitulovali svou činnost. Skupina pomohla uskutečnit již téměř padesát projektů a zviditelnit regionální značky.
Tisková zpráva ze dne 23. října 2013
 

 
 

Od srpna 2009 do letošního dubna bylo vyhlášeno 10 výzev k předkládání žádosti o dotaci z Programu rozvoje venkova ČR – osy IV Leader. Dohodu o poskytnutí podepsalo 89 žadatelů, jejichž projektům schválila výběrová komise MAS dotaci v celkové výši téměř třicet milionů korun. Z osmdesáti devíti projektů jich bylo k 19. říjnu ukončeno již sedmačtyřicet. Kromě administrativní podpory projektů byla skupina zapojena do spolupráce zaměřených na rozvoj cestovního ruchu a zavedení regionální značky.

 

Valná hromada členské základny však byla v den konání jen jedním z  bodů programu, který se ve Společenském klubu Střelnice ve Varnsdorfu odehrál. Den MAS Šluknovsko byl zahájen již ráno farmářskými trhy. Protože trhy jsou tradičně tematicky zaměřené, nebylo tomu jinak ani tentokrát. Veřejnost byla vyzvána k účasti v soutěži o nejlepší jablečnou dobrotu, z nichž porota vybrala čtyři nejchutnější. Pátým symbolicky odměněným soutěžícím byl začínající pěstitel jabloní, kterého porota ocenila za posílení návratu tradice ovocnářství na Šluknovsko.

 

Na Střelnici se v sobotu uskutečnila také řada pracovních jednání. Byla jím např. schůze Krajské organizace Národní sítě Místních akčních skupin Ústeckého kraje, které se zúčastnil rovněž předseda Národní sítě MAS ČR Ing. František Winter. Významnými hosty byli ministr vnitra ČR v demisi Ing. Martin Pecina, MBA, který se starosty Šluknovska jednal o bezpečnostní situaci v regionu, ministr zemědělství ČR v demisi Ing. Miroslav Toman, CSc. a předseda Okresní agrární komory Děčín Ing. František Loudát, CSc.

 

O doprovodný kulturní program na Střelnici se postaral folklorní soubor Lužičan z Krásné Lípy. Pro děti bylo připraveno množství rukodělných dílniček a Strašidelná pohádka, ve velkém sále se představily funkční modely kamiónů a výkresy dětí mateřských a základních škol z Varnsdorfu, které se zapojily do výtvarné soutěže „Jak vidím Červený kostel ve Varnsdorfu“. Ve vestibulu Klubu Střelnice předvedli studenti VOŠ a SŠ, Varnsdorf barmanskou show s ochutnávkou namíchaných koktejlů. Celodenní program byl zakončen ve večerních hodinách koncertem skupiny Countrio z Hodonína.

 

Zdroj: Dana Dudková, MAS Šluknovsko 

001

01
Soubor Lužičan

01
Zleva: starosta Varnsdorfu Martin Louka, ministr vnitra v demisi Martin Pecina

a ministr zemědělství v demisi Miroslav Toman

 

Kontakt:

Mgr. Alena Tichá, oddělení tiskových informací

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 741

Mob.:+420 777 499 822

Mail:   ticha.a@kr-ustecky.cz

 

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 23.10.2013 / 23.10.2013 | Účinnost do: 23.11.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém