Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Modernizace vlakové tratě Postoloprty – Lovosice

 
ODPOVĚĎ pro Miroslavu Strnadovou, MF Dnes, 4.9.2017
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

mohla bych vás požádat o vyjádření hejtmana Bubeníčka k plánované modernizaci vlakové tratě Postoloprt – Lovosice (konkrétně v traťových úsecích Lovosice – Libochovice a Louny – Libochovice). Stavbu zajištuje SŽDC. Výběrové řízení by mělo skončit koncem září, kdy se předpokládá vyhlášení vítěze.

 

Zajímalo by mě, co pro kraj rekonstrukce (zkapacitnění) znamená? O jak významnou trať z krajského pohledu jde? Co kraj očekává, že to přinese?


Odpověď:

Dle informací, které Ústecký kraj aktuálně má, by měla rekonstrukce tratě Lovosice – Libochovice – Louny začít v příštím roce. Tato rekonstrukce přinese kromě zkapacitnění tratě také zlepšení celkových parametrů tratě, což povede zejména k možnosti zvýšení traťové rychlosti, dále také dojde např. k rekonstrukci nástupišť, kdy stávající takzvaná sypaná nástupiště budou nahrazena nástupišti s vyšší výškou nad úrovní kolejnic, což velmi výrazně usnadní nástup a výstup do vlaků zejména pro starší občany a maminky s dětmi.

Hlavním přínosem rekonstrukce pro kraj bude právě zmíněné zkapacitnění tratě, což zjednodušeně znamená možnost objednání dodatečných posilových regionálních spojů. Ústecký kraj je připraven tohoto stavu využít a zavést spěšné vlaky v relaci Žatec – Louny – Ústí nad Labem. Tyto vlaky by byly provozovány v pracovních dnech, přičemž v ranních hodinách by jezdily směrem do Ústí nad Labem a v odpoledních hodinách zase opačně směrem do Žatce. Zejména pro cestující, kteří pracují v krajském městě by tak vznikla zcela nová možnost cestování železniční dopravou bez nutnosti přestupu v Lovosicích.

 

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 22.9.2017 / 22.9.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém