Orientační nabídka

Na 31. ročníku Mezinárodního etapového cyklistického závodu žen Tour de Feminin 2018, Memoriálu Šárky Víchové-Peškové, triumfovala Američanka, Nosková skončila šestá

foto
Šluknovský výběžek znovu po roce hostil prestižní Mezinárodní etapový cyklistický závod žen Tour de Feminin, Memoriálu Šárky Víchové - Peškové, který se letos konal již po jedenatřicáté. Téměř 160 účastnic se utkalo o prvenství v kopcovité krajině Českého Švýcarska. Čtyřdenní závod rozdělený do pěti etap nakonec vyhrála Američanka Leah Thomas, nejlepší česká závodnice a vrchařská specialistka Nikola Nosková skončila na šestém místě.
Tisková zpráva ze dne 9. července 2018

Čtvrtečního zahájení se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který celý závod odstartoval. V neděli vítězkám poblahopřál náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Šmíd i krajský zastupitel Pavel Vodseďálek. Ředitel závodu Jiří Vích převzal z rukou náměstka hejtmana Petra Šmída certifikát o zařazení závodu do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, kterého je tento cyklistický podnik součástí.

Závod se každoročně jede v oblasti Šluknovského výběžku. Tratě vedly centrem Národního parku Českého Švýcarska a Lužických hor. Start i cíl závodu byl v Krásné Lípě, závodnice při jednotlivých etapách zavítaly též do Jetřichovic, Varnsdorfu a také do Chřibské. Závěrečnou etapu s dojezdem na Křinickém náměstí v Krásné Lípě vyhrála před absolutní vítězkou z USA Belgičanka Sofie de Vuyst. Třetí dojela Ruska Elizaveta Oshurkova.

Od začátku historie Tour de Feminin stojí u rozvoje závodu její ředitel Jiří Vích, který dokonce v roce 2017 získal Cenu hejtmana Ústeckého kraje za zásluhy v rozvoji sportu.

foto

foto
Závod odstartoval hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

foto
Šluknovský výběžek hostil už 31. ročník Mezinárodního etapového cyklistického závodu žen Tour de Feminin.

foto

foto
Vpravo náměstek hejtmana Petr Šmíd, který předal řediteli závodu Jiřímu Víchovi certifikát Rodinného stříbra Ústeckého kraje.

foto

foto
Vítězkám poblahopřál také krajský zastupitel a předseda Výboru pro národnostní menšiny ZÚK Pavel Vodseďálek.

foto

Prvních deset závodnic, které dojely do cíle.

foto
Vítězkou letošního ročníku se stala závodnice z USA. Druhá skončila Belgičanka Sofie de Vuyst (vpravo) a třetí dojela Ruska Elizaveta Oshurkova.

Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 9.7.2018 / 9.7.2018