Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Na krajském úřadě se řešila problematika venkova

 
FOTO
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje v Ústí nad Labem proběhlo jednání Valné hromady Spolku pro obnovu venkova Ústeckého kraje, který se zaměřuje na problematiku venkova Ústeckého kraje a aktivně se snaží o jeho obnovu a prosperitu.
Tisková zpráva ze dne 12. března 2019
 

 
 

V úvodu setkání přítomné pozdravil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který promluvil o tématech dopravy, možnostech získání dotací od kraje i podpoře mládežnického sportu. „Ústecký kraj je vždy připraven obcím pomáhat v rámci svých kompetencí. V oblasti dopravy se nám podařilo situaci stabilizovat, podařilo se posílit dopravní obslužnost i na problematickém Litoměřicku. Další dobrou zprávou je, že se na Švestkovou dráhu vrátí celotýdenní provoz vlaků,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Stěžejním bodem jednání byla bilance loňského roku, zejména zpráva o hospodaření za rok 2018, ale také plán aktivit a činností na rok 2019, včetně rozpočtu. Jedním z hlavních úkolů spolku je spolupráce nejen s krajem při zajišťování soutěže Vesnice roku v Ústeckém kraji. Letos se uskuteční už 25. ročník této soutěže. Přihlášky mohou obce podávat až do 30. dubna 2019.

V rámci diskuze zazněla problematická témata, jako je zaměstnanost na venkově či dostupnost lékařské péče. Aktuálním celorepublikovým problémem je vylidňování venkova, které obce trápí čím dál více.

Spolek pro obnovu venkova České republiky je nevládní neziskovou organizací, jejímž úkolem je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově i k posílení hospodářské stability a prosperity venkova. Konkrétně Spolek pro obnovu venkova Ústeckého kraje se začal utvářet počátkem roku 2007, kdy bylo svoláno první jednání starostů obcí, kteří měli zájem o založení. Více informací o aktivitách spolku zde.

FOTO

FOTO


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 12.3.2019 / 12.3.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém