Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Nácvik poskytování první pomoci: Dva bruslaře ošetřili po pádu žáci základní školy

 
pp
Na Vyšší odborné škole ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademii, Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole v Mostě, příspěvkové organizaci Ústeckého kraje, v rámci akce „Na zdrávce hravě a zdravě“ se 24. dubna uskutečnil 2. ročník soutěže poskytování první pomoci pro žáky z 8. tříd základních škol Mostecka.
 

 
 

Soutěž připravili vyučující a žáci Střední zdravotnické školy v Mostě pod vedením Radky Koubové: „Naši žáci se zhostili role figurantů, maskérů a rozhodčích. Odborné učitelky dohlížely na správnost výkonů, pomáhaly hodnotit, ale i žákům ze ZŠ vysvětlovaly správné postupy při záchraně života nebo poskytnutí první pomoci.“

Čtrnáct čtyřčlenných družstev ověřovalo své znalosti a dovednosti na čtyřech venkovních stanovištích. Žáci ošetřovali nejenom poranění po pádu dvou bruslařů, ale i popáleninu vařícím čajem, zlomeninu ruky, tepenné krvácení po poranění kuchyňským nožem, tržnou ránu na hlavě, ale i poskytovali první pomoci bezvědomí.

Proč jste zařadili do soutěže i tak těžký úkol jako je první pomoc při bezvědomí? Zeptali jsme se jedné z vyučujících předmětu první pomoc Vladimíry Müllerové:  „Domníváme se, že se nejedná o výjimečnou situaci. Dali jsme tak žákům možnost, aby si vyzkoušeli na figuríně masáž srdce.“

Mezi doprovodný program akce patřilo i promítání instruktážního filmu o první pomoci a ukázka použití cvičného automatického externího defibrilátoru (AED).

Vítězem soutěže se stala základní škola V. Talicha v Mostě, která obsadila 1. a 3. místo. 2. místo v soutěži v první pomoci patřilo žákům základní školy Litvínov Hamr. Ceny pro vítěze a zdravotnický materiál připravila Krajská zdravotní, a. s. Žáci si uvědomili jak je první pomoc důležitá pro běžný život.

„Celou soutěž jsme pojali jako motivaci k tomu, aby se otázce první pomoci žáci a vyučující na základních školách pečlivě věnovali. Vždyť zdraví a život je to nejcennější co máme“, řekla na závěr ředitelka školy Jitka Hašková. 

Zdroj: PaedDr. Soňa Valušková, zástupkyně ředitelky školy

pp

pp

 

pp


 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 27.4.2018 / 27.4.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém