Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí a zemědělství > Žádosti o stanovisko krajského úřadu k dotaci (SFŽP ČR, MŽP, MZe,OPŽP, ROP, EHP, OPD, CÍL3)

 

Náměstkyně ocenila vítěze soutěže Eko –koumák

 
001
Nejen kritizovat své okolí, ale přispět svým návrhem na jeho zlepšení. To mohli studenti od 15 do 20 let z celého Ústeckého kraje. Právě pro ně byla určená soutěž krajského úřadu Eko - koumák 2014. Náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová dnes vítězům osobně poblahopřála a předala jim hodnotné ceny a pamětní listy.
Tisková zpráva ze dne 18. června 2014
 

 
 

Nápady se  měly zaměřit na prostředí školy, blízké okolí či oblast kultury. Návrhy neměly obsahovat jen řešení, ale také to, jak by se samotná realizace zaplatila. „ Jsem velmi ráda, že se tolik z vás zapojilo do soutěže, přišli jste se svými návrhy a nabídli možnosti, jak by se podle nich dala konkrétní věc uskutečnit. Vyzkoušeli jste si, jak náročné je vymyslet, co by se dalo zlepšit, zpracovat a navrhnout smysluplný projekt. V budoucnosti se každému z vás může naskytnout příležitost s projekty pracovat a tvořit je,“ řekla výhercům náměstkyně Jana Vaňhová.

Zúčastnit se mohl každý, kdo navštěvuje jednu z příspěvkových organizací  Ústeckého kraje, ať už gymnázium, střední odbornou školu nebo střední školu. Celkem se přihlásilo 21 studentů. V kategorii gymnázií zvítězila Kateřina Bubelová z kadaňského gymnázia se svou prací s názvem Vraťme život živočichům, která se zaměřila na obnovu tůňky a studánky Pod Želinou. Druhé místo patřilo Lukáši Burešovi z Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích a pomyslný bronz pak Ivaně Málkové z Biskupského gymnázia v Krupce. V kategorii středních odborných škol naopak zvítězil tým dvou studentů - Pavel Pek a Jan Rýpar ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v Ústí nad Labem. Ti se do soutěže přihlásili s workoutovým hřištěm, neboli volně přístupným tréninkovým parkem, kde se dá cvičit s vlastní vahou těla. Druhé místo za svůj projekt získal David Šmíd ze Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie v Kadani. A třetí místo putovalo stejně jako první na ústeckou střední průmyslovou školu strojní a elektrotechnickou do rukou Jakuba Čechlovského.

Výherci získali finanční odměnu 10 tisíc korun v podobě dárkového poukazu na nákup elektroniky, za druhé místo byla poukázka ve výši 3 tisíc korun a za dva tisíce korun pak pro místo třetí. Všechny ceny převzali vítězové i další účastníci z rukou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové na půdě krajského úřadu. Speciální cenu v podobě tabletů předal vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Radek Braum těm studentům, kteří odevzdali práci nějakým způsobem výjimečnou, zajímavou s originálním nápadem. Tablety byly pořízeny v rámci projektu Informační a vzdělávací kampaň odpovědnosti občanů Ústeckého kraje za zachování příznivého životního prostředí budoucím generacím v roce 2013. Po vyhlášení následovala prezentace obou vítězných prací a občerstvení pro všechny soutěžící a jejich doprovod.

 

Kontakt:

Ing. Lucie Dosedělová Prosková, oddělení mediální komunikace

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 741

Mob.:+420 777 499 822

Mail:   dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 

 

01
Vítězka kategorie gymnázia Kateřina Bubelová přebírá cenu od náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové.

 

01

 


03
Vítězové Pavel Pek a Jan Rýpar.

 

04
Vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Radek Braum předává tablety pro studenti, kteří odevzdali práci nějakým způsobem výjimečnou, zajímavou s originálním nápadem.

 

05
Prezentace vítězného projektu Vraťme život živočichům, který byl zaměřen na obnovu tůňky a studánky Pod Želinou.

 

06
Prezentace projektu Workoutové hřiště.

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2014 / 18.6.2014 | Účinnost od-do: 18.6.2014-15.7.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém