Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Nejdelší silniční most v Krušných horách spojí Ústecký kraj a Svobodný stát Sasko

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Přeshraniční most, jehož stavba byla zahájena, propojí českou dálnici D8 a německou A17. Je nejdelším z celkem tří na úseku 0807 dálnice D8.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 13. 12. 2004

 

Nejdelší silniční most v Krušných horách spojí Ústecký kraj a Svobodný stát Sasko

 

Slavnostní zahájení stavby třetího silničního mostu v rámci budování dálnice D8 proběhlo dnes (13. prosince 2004) na místě bývalého hraničního přechodu Krásný Les. Vedle hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce, zástupců Ministerstva dopravy ČR a Ředitelství silnic a dálnic ČR se ho zúčastnili také parlamentární státní tajemnice při Spolkovém ministerstvu dopravy, stavebnictví a bytové problematiky Iris Gleicke a státní ministr a šéf státní kanceláře Svobodného státu Sasko Hermann Winkler. V průběhu slavnostního zahájení hraničního mostu dálnice D8 proběhlo i symbolické odemčení závory přehrazující státní hranici, které provedli náměstek ministra dopravy Jiří Kubínek a parlamentární státní tajemnice Iris Gleicke.

            „Hraniční most je symbolem nové Evropy, vzájemného propojení našeho kraje a Svobodného státu Sasko,“ řekl na místě hejtman Jiří Šulc. „Jsem rád že jeho stavba začíná, ovšem mnohem raději bych zde stál a stříhal stuhu na už hotové dálnici. Nyní ovšem musíme ještě nejméně dva roky počkat a tak do té doby dávám všem domácí úkol. Najděme pro tento most jméno, já mu prozatím říkám most přátelství a vzájemné spolupráce.“

Přeshraniční most, jehož stavba byla zahájena, propojí českou dálnici D8 a německou A17. Je nejdelším z celkem tří na úseku 0807 dálnice D8. Zhotovitel, sdružení firem Firesta, a.s, a JHP, spol.s r.o., udávají délku nosné konstrukce mostu 411,80 m a nejvyšší výšku pilíře 53 m. Dostavěn by měl být nejpozději koncem roku 2006, kdy je naplánováno zprovoznění celého úseku dálnice Trmice - st.hranice v délce 23,4 km.

 

Vydala: Mgr. Romana Žatecká, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: zatecka.r@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 16.12.2004 / 16.12.2004 | Zveřejnit od-do: 16.12.2004-16.3.2005

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém