Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Nejlepší zdravotnická škola za rok 2017 je ta z Ústí nad Labem

 
Sestra roku
V pražském divadle Hybernia se uskutečnilo finále soutěže Sestra roku pod záštitou Dagmar Havlové a České asociace sester. Její součástí je již druhým rokem podkategorie o nejlepší zdravotnickou školu v republice. A právě Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem se umístila na prvním místě.
Tisková zpráva ze dne 20. března 2018
 

 
 


„Byla jsem velmi ráda, že se této významné události mohli zúčastnit i zástupci naší školy. Získané ocenění je pro nás důležitým ohodnocením naší práce. Považuji jej také za důkaz, že Ústecký kraj není pouze vyloučenou lokalitou, ale že i zde existují školy, které vzdělávají zdravotnické pracovníky na špičkové úrovni. I do budoucna se budeme snažit o udržení vysoké úrovně přípravy nelékařských zdravotnických pracovníků v Ústeckém kraji a také o udržení oborové nabídky školy,“ uvedla ředitelka školy Miroslava Zoubková, které cenu pro vítěze předal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.  

 

K jejímu úspěchu, kromě jiného, v nemalé míře přispěla mezinárodní projektová činnost. Jeden z projektů, realizovaných v současné době, vychází z dlouholeté spolupráce s projektovým centrem Management Sachsen Academie v Drážďanech, kde je škola partnerem Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje v projektu pod názvem Podpora přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb, zaměřeném na přeshraniční spolupráci při záchraně lidských životů v příhraničních oblastech Ústeckého kraje. Druhý významný mezinárodní projekt pod názvem Buďte rádi, že stárnete v Evropě, je zaměřený na aktivní život seniorů a je realizován v rámci projektových aktivit Erasmus+. V projektu spolupracuje šest evropských zemí (Belgie, Island, Španělsko, Finsko, Lotyšsko a Česká republika) a účastníci se snaží zmapovat možnosti vedoucí k co nejdelšímu udržení aktivního života seniorů.

 

Za zmínku stojí i každoroční pořádání odborné konference s mezinárodní účastí Studentlab, kde si vyměňují zkušenosti ze své praxe budoucí zdravotní laboranti. Další odbornou konferencí je Ústecký den ošetřovatelství, zaměřený na problematiku týkající se práce všeobecných sester a zdravotnických asistentů. Zubní technici měří své síly v celostátní soutěži se zahraniční účastí Ústecký dent.

 

„Závěrem bych chtěla poděkovat všem zaměstnancům školy, bez jejichž dobře odvedené práce bychom tak významného úspěchu nemohli dosáhnout. Poděkování patří i našim žákům a studentům za jejich vzornou reprezentaci školy. Věřím, že i v budoucnu bude patřit naše škola k významným vzdělávacím institucím Ústeckého kraje,“ přála si ředitelka Zoubková.

01
Ředitelka ústecké zdravotnické školy Miroslava Zoubková (stojí před ministrem zdravotnictví).

02

 

03
Pro školu je to prestižní ocenění.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 20.3.2018 / 20.3.2018 | Zveřejnit od: 20.3.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém