Orientační nabídka

Nejúspěšnější sportovkyní Ústecka je opět boxerka Fabiana Bytyqi

Sportovec
V pondělí 19. února se v ústeckém Národním domě uskutečnilo vyhlášení ankety regionálního kola Nejúspěšnějšího sportovce roku 2017 za město Ústí nad Labem. Zvítězila boxerka Fabiana Bytyqi.
Tisková zpráva ze dne 21. února 2018

Vítězka se automaticky nominovala do krajského finále, které se koná 26. března v ústeckém divadle. Slavnostního večera se zúčastnil také Jaroslav Dubský, předseda Výboru pro kulturu a památkovou péči.

Vlajkonoška loňské letní dětské olympiády za Ústecký kraj porazila druhého v pořadí plavce Petra Bartůňka. Talentovaná boxerka si odnesla ocenění pro nejlepšího sportovce Ústecka za loňský rok naprosto po právu. Získala titul mistryně Evropy WBO, na podzim potřetí obhájila titul juniorské mistryně světa WBC a v prosinci ještě do sbírky přidala titul WBC Silver World Champion.

Celkové pořadí: 1. Fabiana Bytyqi (box), 2. Petr Bartůněk (plavání), 3. Dominik Nechyba (karate), 4. Ladislav Pecka (basketbal), 5. Tereza Kudláčková (aerobik), 6. Jaroslav Roubík (hokej), 7. Mikuláš Krbec (florbal), 8. Tomáš Šálek (box), 9. Lukáš Soukup (hokejbal), 10. David Kotrč (box).

01
První místo pro boxerku Fabianu Bytyqi.

02
Třetí nejlepší mládežnický kolektiv - fotbalisty FK Ústí kategorie U 15 - ocenil Jaroslav Dubský, předseda Výboru pro kulturu a památkovou péči (vlevo).

03
Basketbalisté Ústí obsadili mezi kolektivy dospělých první místo. Foto: Karel Pech/Deník

Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 21.2.2018 / 21.2.2018 | Zveřejnit od: 21.2.2018