Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Neúspěchy úspěšných zaplnily ústecký Hraničář

 
foto
Na 250 návštěvníků aplaudovalo v pondělí 13. února příběhům neúspěchu úspěšných na první ústecké FuckUp Night. Populární formát večera na podporu podnikání, který se pravidelně koná po více než 130 metropolích na celém světě, uspořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje spolu s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně.
 

 
 


Na první ústecké FuckUp Night se představilo pět hostů. Známý pražský kavárník a iniciátor oživení veřejného prostoru českých měst Ondřej Kobza svými „fuckupy“ doslova hýřil a k dobru jich dal hned pět. Nebál se přitom vyprávět i ten, díky němuž si na sociálních sítích ve své době vysloužil přezdívku „Babišův vyhazovač“. Úspěšná designérka a absolventka místní univerzity Anna Marešová ukázala na příběhu, kterak se sérií nezdarů při realizaci své diplomové práce dostala až k prestižním designérským oceněním.  Ústecký podnikatel a firemní kouč Ondřej Suchý přišel s poučným příběhem o tom, jak zrádné mohou být expertízy a vlastní perfekcionismus a přidal pointu, že neúspěchů je třeba v podnikání hodně, ale je nutné je zakusit co nejdříve na začátku. Ředitelka vzdělávací akademie iCollege Petra Končelíková přidala v předvečer svátku zamilovaných příběh, v němž se podnikání zásadně propletlo s osobním životem. A populární reportér a dokumentarista Janek Rubeš připomněl své peripetie z doby, kdy natáčel sérii investigativních reportáží o nepoctivých pražských taxikářích a ukázal mapu, kde se dodnes po Praze nemůže pohybovat. Korunoval tak úspěšný motivační večer se zábavnými hosty, jimž tleskal téměř vyprodaný Hraničář.

„Jeden nezdar může být cennější než deset úspěchů, pokud se z nich umíme poučit. Hosté s mimořádným nadhledem ukázali, že právě selhání stálo mnohdy za jejich pozdějším úspěchem. Mimořádně příznivá reakce publika nás podpořila v tom akci na podzim zopakovat a pořádat ji v Ústí pravidelně,“ komentuje ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Tomáš Siviček.

Formát večerů FuckUp Night vznikl v roce 2013 v Mexiku a dnes se odehrává ve více než 130 metropolích po celém světě. V České republice se poprvé objevil v prosinci 2014, od té doby se pravidelně koná v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích a Ostravě. Ústecká FuckUp Night je v pořadí dvaadvacátá celorepublikově, v Ústeckém kraji jde o premiéru.

Regionálními partnery akce byly Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Ústecký kraj, Krajská hospodářská komora, CzechInvest, Veřejný sál Hraničář, společnost Adler, mediálním partnerem byl Ústecký Deník a Startitup.


O Inovačním centru Ústeckého kraje (ICUK)

Inovační centrum Ústeckého kraje založily v listopadu 2015 společně Ústecký kraj, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně a Krajská hospodářská komor Ústeckého kraje. Jeho cílem je podpora podnikání, inovací ve firmách a spolupráce výzkumných organizací a firemního sektoru. ICUK pořádá např. festival start-upů FestUp, nabízí inkubační a akcelerační programy na podporu podnikání, a spolu s Ústeckým krajem spravuje dotační program na podporu spolupráce firem a výzkumných organizací Inovační vouchery.


Více o Inovačním centru Ústeckého kraje na http://icuk.cz/

Kontakt pro média: Ondřej Klein, klein@icuk.cz, 774 156 477

foto

foto


 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 16.2.2017 / 16.2.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém