Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
V sobotu 15. května se slavnostně otevřou brány Nového hradu v Jimlíně, který přivítá v nové sezóně své první návštěvníky.
 

 
 

Tisková zpráva z 12. května 2010

 

V sobotu 15. května se slavnostně otevřou brány Nového hradu v Jimlíně, který přivítá v nové sezóně své první návštěvníky. A že se všichni mají na co těšit!

Na zámeckých slavnostech je pro ně připravený bohatý program, historické trhy, divadelní představení pro děti, hudební vystoupení s samozřejmě dobová výzdoba, tentokrát ve stylu renesance.

Celou akci za zvuků fanfár zahájí hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

V sobotu je program připravený od 10 do 17 hodin, zámek se uzavře v 18 hodin, v neděli je otevřeno od 9 do 17 hodin.

Základní práce vedoucí k rekonstrukci zámku začaly již po roce 1986, ale patřičné pozornosti se zámek dočkal až po roce 1994, kdy přešel pod správu Okresního úřadu v Lounech. Zámek byl poprvé zpřístupněn veřejnosti v roce 2008. Nyní je zámek Nový Hrad majetkem Ústeckého kraje a ve správě Oblastního muzea v Lounech. V současné době prochází zámek systematickou rekonstrukcí, aby v budoucnu tato architektonicky zajímavá památka s bohatou historií mohla sloužit jako další nově vybudovaný turistický cíl i jako prostor pro nejrůznější kulturní a společenské akce.

V letošním roce slaví zámek význačné jubileum – 545 let od svého založení. Zároveň by měla být do konce roku 2010 ukončena další etapa největší investiční akce v rámci rekonstrukce zámku, díky níž budou během pouti zpřístupněny nové prostory zámku a zámecká věž.

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 12.5.2010 / 12.5.2010 | Účinnost do: 31.5.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém