Orientační nabídka


 

Nový cykloturistický produkt míří do finále!

1
Krušné hory neustále překvapují na české i německé straně romantickou krajinou s malebnými scenériemi horské přírody. Krása vodních přehrad, rašelinišť a skalních útvarů i divokost horských luk je pro mnohé ještě stále neobjevenou oblastí a je tak ideálním místem pro objevování zapomenutých koutů pro pěší a především cyklisty.
 

 
 

Díky projektu „Cykloregion Krušné hory – propojení nadregionálních cyklotras v česko – německém Krušnohoří“ vznikl nový cykloregion, který propojuje „Krušnohorskou cyklomagistrálu“ se sousledně běžící cyklotrasou  na německé straně hranice. Jedna z nejvýznamnějších dálkových cyklotras v Německu protíná několik horských oblastí a nese příznačný název „Saská středohoří“. Propojky, které spojují tyto dvě cyklotrasy, byly realizovány v letech 2012 – 2014 a jejich struktura připomíná „žebřík“. V některých místech tak vznikly nově dostavené úseky, a zároveň byly zpevněny a upraveny povrchy starších cyklotras.

Obě cyklotrasy a jejich propojky jsou viditelně vyznačeny a poskytují tak snadnou a přehlednou orientaci v terénu. Propojky jsou lehce rozpoznatelné podle cedulek, na kterých je z jedné poloviny známe označení Krušnohorské magistrály pod číslem 23 a z druhé pak logo oranžového cyklisty, které představuje saskou cyklotrasu. Podél stezek přibývají informační cedule s podrobnou mapou a dalšími informacemi  o hlavních turistických zajímavostech v blízkosti tras, s tipy na výlety i zajímavostmi o okolní přírodě.

Nový cykloregion tak nabízí téměř 600 kilometrů okružních cyklotras s pestrou škálou výletů pro náročné sportovce i „sváteční“ milovníky cykloturitsiky. Při využití některé z mnoha nově vyznačených cyklopropojení obou dálkových tras je možno navštívit dochované plavební kanály, podívat se na tradiční pálení dřevěného uhlí v milířích nebo lze třeba okusit něco z krušnohorské kuchyně na české i německé straně.

V rámci další propagace přibudou i nové webové stránky o tomto cykloregionu s možností projet ho při několikadenním putování či při několika jednodenních výletech. Všechny informace budou i v mobilní aplikaci pro chytré telefony a vznikne také přehledná mapa.

Krušnohorská magistrála s délkou 136,5 km je na české straně nejdůležitější dálkovou cyklistickou linií podél česko-německé hranice. Některé úseky však cyklistům nevyhovovaly zejména z pohledu možného střetu cyklistů s automobily a nebo kvůli špatnému technickému stavu. V roce 2011 tak vznikla idea zlepšit tuto nádhernou hřebenovou cyklotrasu a přiblížit její zákoutí. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekt Cykloregion Krušné hory je financovaný z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj, Programu Cíle 3 a je realizován na české straně leadpartnerem – Ústeckým krajem, na německé straně pak třemi saskými partnery , a sice Wirtschaftsförderung Erzgebirge GmbH, Tourismusverband Erzgebirge e. V., KEG Kurortentwicklungsgesellschaft Sächsische Schweiz mbH.

Koordinace projektu: Bc. Barbora Hyšková, hyskova.b@kr-ustecky.cz, tel.: 475 657 672

1

2

1


 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 1.10.2014 / 1.10.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém