Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Jiřího Nováčka, ČIA, z 18. listopadu 2013
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

 

Vážený pane Bubeníčku, vážená paní Hanáčková,

 

zdravím Vás a přeji hezký den!

 

Rád bych Vás jménem České informační agentury (ČIA) požádal o potvrzení informace, podle které se chystá do průmyslové zóny Triangl u Žatce vstoupit zahraniční investor.

 

Lze, prosím, potvrdit, že asijská firma (Nexen Tire)  má v plánu vytvořit v zóně až 1000 pracovních míst a investovat tam zhruba 10 mld. Kč?

 

Kolik volného prostoru je v Trianglu ještě zájemcům k dispozici? Jsou známy již nějaké „předpronájmy“, které by mohly být dotaženy do konce v roce 2014-15?

Chystá se Ústecký kraj v nejbližších dvou letech vybudovat (nebo finančně podpořit vznik) podobnou zónu jako je u Žatce i na jiném místě regionu?

 

Odpověď:

 

Za Ústecký kraj Vám mohu potvrdit, že se jedná o vstupu nového zahraničního investora do krajské průmyslové zóny Triangle. Jeho jméno ale nezveřejňujeme, dokud není jasné, že je o záměru definitivně rozhodnuto. Příliš velká publicita může celou investici zastavit a tento investor se zatím stále rozhoduje mezi Ústeckým krajem a Polskem. Veškeré kroky musíme dělat ve spolupráci s CzechInvestem. Na 27. 11. Je svoláno jednání Zastupitelstva Ústeckého kraje, které bude schvalovat souhlas s případným umístěním záměru do zóny.

 

Záměry konkrétní společnosti nemohu ze své pozice komentovat.

Více informací o zóně, včetně všech aktuálních investorů a stávajícího volného místa se dozvíte na příslušném webu: http://www.industrialzonetriangle.com/cs.

 

Jakékoli případné další záměry a nové vstupy nelze komentovat před závazným potvrzením zájmu a přípravou vstupních smluv. Ústecký kraj se rozhodně nechystá budovat žádnou novou zónu. V kraji je několik průmyslových zón (většinou městské), které ani nejsou zaplněné. To samé se týká krajské zóny Triangle. Cílem je sehnat do zón investory, jež vytvoří nová pracovní místa, nikoli budovat nové prázdné plochy.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 25.11.2013 / 25.11.2013 | Účinnost do: 25.12.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém