Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

O průmyslovou zónu Triangle se zajímají další investoři

 
3
Prohlédnout si a diskutovat nad výhodami a nevýhodami průmyslové zóny Triangle přijela včera do Ústeckého kraje delegace z jihokorejského ministerstva pro sjednocení. Jednání s Jae-Dong Lee a Young-Suk Cho se ujali náměstek hejtmanky ÚK Arno Fišera a Jan Sixta, vedoucí odboru podpory průmyslu a podnikání.
 

 
 

 

Tisková zpráva z 6. 5. 2010

 

Prohlédnout si a diskutovat nad výhodami a nevýhodami průmyslové zóny Triangle přijela včera do Ústeckého kraje delegace z jihokorejského ministerstva pro sjednocení. Jednání s Jae-Dong Lee a Young-Suk Cho se ujali náměstek hejtmanky ÚK Arno Fišera a Jan Sixta, vedoucí odboru podpory průmyslu a podnikání.

Návštěva byla zahájena prohlídkou zóny Triangle a diskuzí nad jejím technickým vybavením. Arno Fišera poskytl základní informace o počtu firem, pracovníků, pracovních podmínek a dále je také seznámil s rolí a významem Trianglu v ekonomice Ústeckého kraje. Široce se hovořilo i o postupu kraje při získání finanční dotace na přípravu zóny a o postupu při nabízení různých výhod. V této souvislosti byl zájemcům vysvětlen postup dle zákona o investičních pobídkách a o omezeních, která plynou z unijních předpisů o nedovolené veřejné podpoře.

Náměstek Lee představil nejúspěšnější projekt, která jeho ministerstvo realizovalo. Jedná se o společnou severo-jihokorejskou průmyslovou zónu Kaesong, která je přibližně stejně velká jako Triangle. V současnosti v ní působí 114 firem a zaměstnání zde našlo téměř 42 tisíc lidí.  Právě tento projekt je důvodem cest po evropských průmyslových zónách. Vedle Trianglu navštívili již jednu zónu v Maďarsku a jednu na Slovensku.

2
Náměstek hejtmanky ÚK Arno Fišera při společném jednání se zástupci jihokorejského ministerstva pro sjednocení

 

 

1

 

 

 
Připravila:
Bc. Iveta Pelikánová
oddělení tiskových informací
odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje
Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem
tel. 475 657 788
pelikanova.i@kr-ustecky.cz
Zodpovídá: Bc. Iveta Pelikánová
Vytvořeno / změněno: 7.5.2010 / 7.5.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém