Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Alici Klaubenschalkovou, MF Dnes, 15.1.2018
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den, uvažuje kraj vyřešit nebezpečnou zatáčku před Jiřetínem pod Jedlovou na silnici II. třídy. Cituji Josefa Zosera: "Už před několika lety se řešilo vybudování severního obchvatu obce. Kraj dokonce obchvat začal řešit projekčně až do stádia výkupu potřebných pozemků, před vydáním stavebního povolení. Dokonce stavbu podmiňoval převzetím části stávající komunikace II. třídy v délce 1,3 km do majetku obce, která tento návrh zamítla. To bylo v letech 2011,2012. Tak jak se kvapem začalo projektovat, tak se kvapem bez jakéhokoliv vysvětlení obci skončilo."

Chci vědět, zda se kraj situací zabývá a nabízí i jiné, méně radikální,  řešení, např. zvýraznění úseku červeným nástřikem, tak jako v nedávné době učinili správci této komunikace II. třídy u vjezdu do Huntířova nebo v zatáčce mezi Markvarticemi a Českou Kamenicí.


Odpověď:


Dobrý den,

návrh obchvatu města byl zařazen do akcí připravovaných na žádosti o evropské dotace z programu na rok 2007 – 2013. Kraj uzavřel smlouvu na zpracování projektové dokumentace na obchvat obce, součástí těchto prací byla také příprava smlouvy na převod původní komunikace do majetku města. Tento převod byl ze strany města usnesením městského zastupitelstva z června 2011 zamítnut, vedle toho byly také signalizovány očekávatelné problémy s majetkoprávním vypořádáním pozemků pod novou zamýšlenou komunikací. Z těchto důvodů pak následně Ústecký kraj rozhodl o zastavení další přípravy obchvatu z časových důvodů.

Vzhledem k nehodovosti úseku před obcí se jeho úpravou zabývá správce komunikace, způsob úpravy bude odvislý od posouzení dopravním projektantem.

 

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 26.1.2018 / 26.1.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém