Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Odpovědi médiím

 
ODPOVĚĎ pro Tomáše Belicu, Blesk a Aha, 17.8.2017
 

 
 

 

Dotaz (v původním znění):

Vážená paní Dosedělová,

připravuji článek na téma školní obědy pro děti sociálně slabých rodičů se zaměřením na organizaci Women for Women a její projekt Obědy pro děti. Dozvěděl jsem se, že Ústecký kraj měl mít snad nějaké špatné zkušenosti s tímto projektem, případně rovnou s organizací a chtěl bych se tedy blíže dozvědět, o co šlo. Mohla byste mě, prosím, do situace zasvětit, případně nakontaktovat na příslušnou osobu?

Odpověď

Dobrý den, 

posílám informace k vašemu dotazu. 

Zřejmě jde o nějaký omyl, s organizací Women for Women budeme spolupracovat až nyní. Právě spolu s touto organizací se Ústecký kraj postará o zřízení dotačního programu, který bude sloužit k úhradě obědů dětem z chudých rodin. 

Podpora bude zaměřena na děti základních škol. Spolupracujícím subjektem společnosti WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. bude vždy škola a systém bude zachován jak je dnes nastaven – škola se prostřednictvím aplikace na stránkách WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. zaregistruje a podá žádost o prostředky na obědy do škol (provede předvýběr dětí, které potřebují pomoc a uvede se částka na úhradu obědů pro konkrétní období. Pomoc by měla směřovat hlavně l ženám (popř. mužům) samoživitelům  s dítětem/dětm či rodinám s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci, kterou nedokáží vlastními silami řešit, ale aktivně přistupují k řešení svých problémů. 

 

Bližší informace najdete na tomto odkazu: http://www.kr-ustecky.cz/ustecky%2Dkraj%2Dpripravuje%2Dvlastni%2Ddotacni%2Dprogram%2Dktery%2Dzajisti%2Ddetem%2Dz%2Dchudych%2Drodin%2Dobedy%2Dve%2Dskolach/d-1715154/p1=204704

 

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 25.8.2017 / 25.8.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém