Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Označte svůj výrobek nebo produkt regionální značkou

 
foto
Cítíte sounáležitost s Ústeckým krajem a jste výrobcem nebo producentem, který využívá místní zdroje nebo navazuje na tradice nebo je prostě jedinečný? Certifikujte svou práci regionální značkou, v Ústeckém kraji jsou hned čtyři. Certifikace probíhá pod hlavičkou Asociace regionálních značek.
 

 
 

V regionu Českosaské Švýcarsko je již certifikováno 27 produktů a 7 zážitků. Další kolo certifikace proběhne v listopadu. Vyplněná žádost včetně povinných příloh musí být doručena na adresu koordinátora, kterým je České Švýcarsko o.p.s., nejpozději do 31. října 2015.

 

V Krušnohoří je certifikováno 28 produktů a 2 zážitky. Již páté kolo certifikace proběhne v listopadu 2015 a vyplněná žádost včetně povinných příloh musí být doručena na adresu koordinátora, kterým je MAS Sdružení Západní Krušnohoří, z.s., nejpozději do pátku 23. 10. 2015.

 

V Poohří jsou certifikovány 4 produkty a 2 zážitky. Druhé kolo certifikace proběhne v regionu 27. října 2015 a vyplněná žádost včetně povinných příloh musí být doručena na adresu koordinátora, kterým je Destinační agentura Dolní Poohří o.p.s., nejpozději do 15. října 2015.

 

V Českém středohoří je certifikováno 6 produktů a podzimní termín zasedání certifikační komise je vyhlášen s datem 30. 10. 2015. Zájemci o udělení regionální značky mohou doručit osobně či poštou koordinátorovi, kterým je Destinační agentura České středohoří, o.p.s., své žádosti do 9. 10. 2015.

 

Lze certifikovat řemeslné výrobky (např. výrobky z pleteného dřeva, slaměné výrobky, fotografie, keramika, šperky, sněžnice, krajka, sklo, nábytek, papírové obaly, apod.), potraviny a zemědělské produkty (pečivo, mléko, sýry, maso, obiloviny, víno, ovoce, zelenina, nápoje, lesní plody, ryby, med, apod.) a přírodní produkty (léčivky, bylinné čaje, rákos pro stavební účely, extrakty z rostlin pro kosmetické účely, kompost, minerální voda, apod.). Značku může získat výrobek jak tradiční tak i nový. Značku lze získat také pro ubytovací a stravovací služby a zážitky spjaté s regionem.

 

K jednání certifikační komise je nutné dodat i vzorky posuzovaných produktů (není-li to technicky možné, je potřeba s koordinátorem značky dohodnout jiný způsob prezentace a hodnocení). Osobní představení výrobků žadateli o značku je vítáno. Certifikát platí na dva roky a opravňuje výrobce k užívání unikátní značky na všech certifikovaných produktech i propagačních materiálech.

 

Cílem značky je přispět k rozvoji místní ekonomiky a udržitelnému cestovnímu ruchu. Značka garantuje původ výrobku v regionu, kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí.

 

Máte zájem se certifikovat? Na tomto odkazu najdete svého koordinátora podle vašeho sídla, nebo adresy provozovny na:  http://geoportal.kr-ustecky.cz/gs/  a podrobné informace pro zájemce o udělení značky včetně žádostí o značku, zásad jejího udělování a užívání a certifikačních kritérií jsou k dispozici na:

 

České středohoří regionální produkt® - http://www.ceskestredohori.info/znacky

 

Poohří regionální produkt® - http://www.dolnipoohri.eu/poohri-regionalni-produkt/

 

Krušnohoří regionální produkt® - http://www.maskaszk.cz/krusnohori-regionalni-produkt-/

 

Českosaské Švýcarsko regionální produkt® - http://www.ceskesvycarsko.cz/cs/regionalni-vyrobky

 

Zdroj: Mgr. Petra Ludwigová, Odbor regionálního rozvoje

foto

foto

foto

foto

 
 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2015 / 1.10.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém