Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

PLNÁ STŘEDA SPORTU PRO 2 000 DĚTÍ A MLÁDEŽE

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
PLNÁ STŘEDA SPORTU PRO 2 000 DĚTÍ A MLÁDEŽE
Ústecký kraj, Český olympijský výbor, město Ústí nad Labem a další pořadatelé včetně sponzorů (největším je Skupina ČEZ) vás zvou k návštěvě sportovišť krajských Her olympiády dětí a mládeže našeho regionu pro rok 2008.
 

 
 

Tisková zpráva ze 16. června 2008

PLNÁ STŘEDA SPORTU PRO 2 000 DĚTÍ A MLÁDEŽE

Ve středu 18. června bude opět po roce patřit krajské město Ústí nad Labem mladým sportovcům, kteří změří své síly na dvou akcích se společným podtitulem: Olympiáda. Ústecký kraj bude ten den pořádat v rámci dlouholetého projektu Českého olympijského výboru Hry III. Olympiády dětí a mládeže základních škol Ústeckého kraje pro rok 2008 a premiérově pak Hry I. Olympiády dětí a mládeže středních škol.

            Na tiskové konferenci v sídle krajského úřadu se novináři dozvěděli podrobnosti od předsedy organizačního výboru Her Radka Vonky, náměstka a zástupce hejtmana, dále od ředitele soutěží Zdeňka Kubce z pořádající Sport Agency a vedoucího odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu Štěpána Harašty.

            Radek Vonka: „Do Ústí nad Labem přijedou reprezentanti z bývalých okresů kraje a také soutěžící z Karlovarského kraje a z Libereckého kraje. Počítáme s účastí přibližně dvou tisíc mladých sportovců, pro které je připraveno na tisíc medailí s olympijskými kruhy a logem letošní krajské olympiády. Zahájení Her bude ve středu 18. června už ráno v 8.00 hodin na Zimní stadionu na Bukově a během celé středy budou mladí soutěžit  v patnácti sportovních disciplínách včetně šachů.“

            Patnáct disciplín, to je bude atletika, basketbal, cyklistika, florbal, fotbal, házená, judo, kanoistika, karate, moderní gymnastika,  plavání, stolní tenis, šachy, tenis a volejbal, sportovišti jsou vedle městského stadionu (také na Bukově) areály, haly a další sportoviště v Ústí, ale také v Chabařovicích či Krupce na Teplicku (jedna část florbalu).

            Kapacity sportovišť budou využity opravdu stoprocentně, vždyť se vše musí stihnou během jediného dne, ale zase odpadne náročné zajišťování ubytování pro sportovce na školách, jak tomu bylo loni v červnu při Hrách III. Olympiády dětí a mládeže ČR pro rok 2007. „Letošní krajské Hry budou už vlastně nominačními závody na příští celostátní Hry v Táboře v roce 2009,“ říká Radek Vonka. „Pracujeme na školách a v jednotlivých okresech s mládeží cílevědomě proto, aby náš kraj místo 5. či 6. míst v republice začal pomýšlet na „krajské“ medailové stupně. Samozřejmě posláním her je v duchu olympismu  zdravě soutěžit, navazovat přátelství. Prostě mít v životě a mládí čas jen na pořádné věci a činnosti. A slavnostní ceremoniál, na které všechny co nejsrdečněji zvu? Známá olympionička, bývalá běžkyně na lyžích Květa Jeriová Pecková převezme ve středu ráno od zástupce ČOV olympijský oheň a předá ho k zapálení…To je zatím tajemství…“

           

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz

www.kr-ustecky.cz

 

        

 

PLNÁ STŘEDA SPORTU PRO 2 000 DĚTÍ A MLÁDEŽE

PLNÁ STŘEDA SPORTU PRO 2 000 DĚTÍ A MLÁDEŽE

PLNÁ STŘEDA SPORTU PRO 2 000 DĚTÍ A MLÁDEŽE

PLNÁ STŘEDA SPORTU PRO 2 000 DĚTÍ A MLÁDEŽE

PLNÁ STŘEDA SPORTU PRO 2 000 DĚTÍ A MLÁDEŽE

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 16.6.2008 / 16.6.2008 | Zveřejnit od-do: 16.6.2008-15.7.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém