Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Podbořany slavily výročí dvou škol – gymnázia a střední odborné školy

 
Podbořany
Hned dvě výročí spojená s oslavami středoškolského vzdělávání si připomněli lidé v Podbořanech. Na 80. výročí založení Gymnázia Podbořany a 70 let od vzniku Střední odborné školy přijal pozvání od ředitele Jiřího Marholda kromě hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka také ministr školství Stanislav Štech.
Tisková zpráva ze dne 9. října 2017
 

 
 

Obě střední školy jsou zřizované Ústeckým krajem. Proto se na akci dostavil například Petr Šmíd, náměstek hejtmana pro školství, Radmila Krastenicsová, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost či Dagmar Waicová, vedoucí odboru školství. „Do této školy jezdím velmi rád. Jsou tu lidé, kteří školou žijí. Vaše škola je výspou vzdělání, jelikož je na dobré úrovni. Podbořanské škole, jejím oběma částem, bych přál, aby měla i nadále dostatek dětí. A ty pak mohly získat potřebné vzdělání, kterému se tu žákům díky skvělým učitelům dostává,“ nešetřil chválou hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček na slavnostním zahájení oslav.

Oslavy si nenechal ujít ani stávající ministr školství, který se v Podbořanech narodil. „Chtěl bych vyslovit uznání lidem, kteří během těch desetiletí museli překonávat překážky tak, aby bylo dnes co slavit. Školství v Podbořanech je zárukou toho, že člověk má kvalitní vzdělání a může realizovat své sny,“ uvedl ministr Štech, který místní gymnázium také navštěvoval.

Program oslav byl pestrý. Lidé si mohli prohlédnout areál školy, jednotlivé studijní obory, ve kterých získávají během roku žáci mnoho různých ocenění. A byli to právě žáci odborných oborů, jež poté předvedli své dovednosti. Nechyběla ani výstava veteránů a zemědělské techniky.

01
Hejtman Ústeckého kraje a jeho úvodní proslov.

02
Ředitel školy Jiří Marhold dostal od spřátelené Stredné odborné školy polytechnické ze slovenských Zlatých Moravců blahopřání k výročí.

03
Náměstek hejtmana pro školství Petr Šmíd (vpravo) s bývalým ředitelem školy
Ladislavem Grősslem.

04
V učebně mechatroniky obdivovali přítomní nejrůznější přístroje.

 

05
Ve škole mají šikovné studenty.

 

06
Ministr školství Stanislav Štech na neformální inspekci v dílnách.

07
Odborný učitel ukazuje přítomným různé druhy malířských technik.

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 9.10.2017 / 9.10.2017 | Zveřejnit od: 9.10.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém