Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > CENTRAL MARKETS > Publicita

 

Polský tým navštívil Ústecký kraj, chválil pořádané akce

 
Jednání
V Ústí nad Labem dne 29. července 2014
 

 
 

Projektový tým Central Markets uspořádal již druhou studijní cestu pro své projektové partnery z polského města Krakov. Všem účastníkům tato studijní cesta přinesla podněty pro další spolupráci při propagaci farmářských trhů. Záměrem společného setkání zástupců Ústeckého kraje s polskými partnery, které proběhlo 25. až 26. července 2014, bylo vzájemné předání zkušeností s pořádáním a propagací farmářských trhů, a to jak v Ústeckém kraji, tak i v polském městě Krakov.

O tom, že má Ústecký  kraj co nabídnout, se účastníci setkání přesvědčili hned v počátku prohlídky zajímavých míst. Nejprve se podívali do Zámeckých sadů v Chrámcích, kde je manželé Syrovátkovi provedli rodinnou farmou a ukázali, jak zpracovávají vlastní vypěstované ovoce. ,,Jejich výrobky byly již několikrát oceněny značkou Regionální potravina Ústeckého kraje a Potravina kraje Přemysla Oráče.“ uvedla ředitelka Okresní agrární komory Most Ludmila Holadová. Dále program pokračoval prohlídkou Českého vinařství Chrámce a v mosteckém hotelu Širák se zástupci Ústeckého kraje a města Krakov sešli u kulatého stolu, aby se seznámili s činností českého týmu. Lenka Vaňková, dodavatel, představila pilotní akci projektu, manažerka projektu Michaela Řeháková se ve své prezentaci zaměřila na osobní setkání se stakeholdery, která se konala od listopadu 2013 do června 2014.

 

Účastníky velmi zajímaly pořádané akce v rámci projektu, kterými byly otevřené dny v Ústí nad Labem a v Kadani a Velikonoce na Novém Hradě v Jimlíně. ,,Líbilo se jim, jakým způsobem tyto akce pořádámě a také ocenili návštěvnost. Uznali, že oni sami tak velký úspěch nemají" doplnila manažerka. Český tým si připsal na své konto velký úspěch například pořádání výstavy fotografií a kreseb dětí ZUŠ Evy Randové z trhů. Navštívilo ji velké množství lidí, jak z odborné oblasti, tak i zveřejnosti. Díky tomuto úspěchu se výstava stala putovní, prohlédnout si ji budou moci lidé z pěti měst v kraji.

 

Polský tým se také snaží podporovat tamní trhy a zachovat jejich tradici. Podporují malé podnikatele, zvyšují dostupnost kvalitních potravin, prodejci dostávají dlouhodobé smlouvy a město Krakov je ochotno jim poskytnout výhody např. formou úlevy na daních či snížení nájmu.

 

Návštěva dále pokračovala prohlídkou Podkrušnohorského zooparku a účastí na farmářském trhu v Chomutově. Zástupci polské delegace byli velmi překvapeni vysokou návštěvností a prodejem kvalitních potravin, které měli možnost i ochutnat. Skupina byla pozvána na vyhlášení výsledků ocenění Regionální potravina Ústeckého kraje, které se uskuteční 12. září na Zahradě Čech v Litoměřicích.

Setkání se velmi zdařilo a přineslo oběma stranám nové zkušenosti i poznatky s organizací a propagací farmářských trhů.

Kontakt:

Projektový tým Central Markets

Zodpovídá:

Bc. Markéta Drahošová

Central Markets
 
Zodpovídá: Bc. Markéta Drahošová
Vytvořeno / změněno: 30.7.2014 / 29.7.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém