Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Pracovní skupina zhodnotila dosavadní přeshraniční spolupráci zdravotnické záchranné služby

 
foto
V minulém týdnu proběhlo na Krajském úřadu v Ústí nad Labem setkání Společné pracovní skupiny v rámci Ujednání o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnických záchranných služeb uzavřeného mezi Ministerstvem vnitra Svobodného státu Sasko a Karlovarským, Libereckým a Ústeckým krajem. Na základě tohoto Ujednání bylo umožněno záchranným službám po jejich vzájemné domluvě zasáhnout i za hranicemi v prostorách druhého státu ve vymezeném pětikilometrovém území.
 

 
 


Setkání se zúčastnili zástupci všech tří českých krajů a krajských zdravotnických záchranných služeb. Za německou stranu zasedli k jednacímu stolu zástupci saského ministerstva vnitra a zdravotnických záchranných služeb v daných spádových oblastech německo-českého příhraničí.

 

Společná pracovní skupina mimo jiné zhodnotila dosavadní zhruba třináctiměsíční praxi a dosud realizované zásahy zdravotnických záchranných služeb. Dále byla v souladu se zněním čl. 7 Ujednání projednána problematika úhrady nákladů souvisejících s realizací zásahů zdravotnických záchranných služeb dle podmínek stanovených Ujednáním. V současném znění Ujednání je stanoveno, že zásahy záchranářů jsou vzájemně bezplatné. Úhradu zásahů tak v praxi řeší jednotlivé záchranné služby s příslušnými zdravotními pojišťovnami ve svých zemích. Aktuálně žádná ze smluvních stran Ujednání nepožádala o vyvolání jednání za účelem uzavření dodatku k Ujednání, kterým by se změnil  nastavený způsob úhrady přeshraničních zásahů zdravotnických záchranných služeb.

 

Další setkání pracovní skupiny se uskuteční koncem letošního roku a jeho organizátoři budou recipročně němečtí partneři.

 

foto

foto

foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 20.3.2017 / 20.3.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém