Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Ústeckém kraji už skončil

 
001
Přesně 1 557 žádostí dorazilo na podatelnu Krajského úřadu Ústeckého kraje. Zaměstnanci úřadu nyní všechny došlé žádosti kontrolují a v nejbližších dnech budeme znát přesný počet žádostí, které je možné podpořit. Celkem je pro Ústecký kraj na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva alokováno 162 milionů korun. Již v tuto chvíli víme, že objem došlých žádostí tuto částku převyšuje.
Tisková zpráva ze dne 1. dubna 2016
 

 
 

Řada lidí nechala odevzdání žádosti na poslední chvíli. Jen poslední březnový týden jich na podatelnu krajského úřadu dorazilo cca 200. Poslední zájemci přibíhali těsně před patnáctou hodinou 31. března, kdy příjem končil. Postupně pak všechny žádosti bude schvalovat rada a následně i zastupitelstvo Ústeckého kraje.

 

Podle požadavků Ministerstva životního prostředí by mělo být do konce roku 2018 zrealizováno v kraji minimálně 1 080 projektů. Maximální způsobilé výdaje na jednotlivé projekty jsou ve výši 150 tisíc korun. Podle ministerstva je nutné v Ústeckém kraji vyměnit cca 48 tisíc stávajících kotlů na tuhá paliva.

 

Ústecký kraj byl teprve druhým krajem, který se před lety do vyhlášení kotlíkových dotací zapojil. Lidé z Ústeckého kraje mohli nyní žádat již potřetí. Letos poprvé šlo o ryze státní dotaci. V minulosti již Ústecký kraj investoval do výměny nových kotlů celkem 25 milionů korun. Stejnou částkou přispěl v uplynulých letech i Státní fond životního prostředí.

 

Kotlíkové dotace financované z Operačního programu Životní prostředí 2014–2020 a administrované pro občany prostřednictvím krajů se podařilo Ministerstvu životního prostředí vyjednat s Evropskou komisí v loňském roce. MŽP má na výměnu starých kotlů za nové nízkoemisní pro kraje ve třech výzvách celkem 9 miliard korun. První tři miliardy korun právě rozdělují kraje mezi své občany.

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 1.4.2016 / 1.4.2016 | Účinnost od-do: 1.4.2016-1.5.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém