Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > Publicita

 

Projekt Central Markets se blíží do finále

 
 
 
 

Společně s osmi dalšími partnery ze zemí Evropské unie se Ústecký kraj podílel na realizaci projektu „Central Markets - Revitalizace a podpora tradičních trhů ve střední Evropě“.

Smyslem projektu bylo snažit se zvýšit atraktivitu tradičních trhů pro možné zákazníky a podpořit tím prodej čerstvých kvalitních potravin a tedy i místní ekonomiku prostřednictví vytvoření strategických dokumentů, které jsou volně stažitelné na webových stránkách projektu a mezi které patří: Manuál pro nové organizátory trhů, databáze organizátorů trhů a farmářů, Desatero farmářských trhů, Návrh komunikačních opatření a Společná nadnárodní strategie o revitalizaci tradičních trhů ve střední Evropě. Dále se Ústecký kraj připojil svým podpisem Manifestu společné oslavy Mezinárodního dne trhů.

Během realizace projektu se uskutečnilo 10 setkání se stakeholdery (zúčastněnými stranami – místní politici a organizátoři trhů) a 5 místních akcí - Otevřený den v Ústí a v Kadani, prezentaci projektu na Velikonocích na Novém Hradě v Jimlíně, na Mezinárodní konferenci masného skotu v Chřibské a na Gastro Food Festu v Litoměřicích. V květnu 2014 se pořádala pilotní akce „Výstavy fotografií z farmářských trhů a obrázků žáků ze Základní umělecké školy Evy Randové“, která byla původně prezentována jen v prostorách krajského úřadu. Projektový tým se rozhodl, že z ní udělá výstavu putovní, která od července do konce října 2014 navštívila města Teplice, Louny, Most, Litoměřice, Chomutov a Děčín. Dále se navázala velmi dobrá spolupráce Okresní agrární komorou Most, která zajišťovala ochutnávky a prezentaci potravin oceněných Regionální značkou Ústeckého kraje.

Propagaci farmářských trhů Ústecký kraj zajistil pomocí svého webu, Listech Ústeckého kraje, místního letáku, rádiového spotu, projektového videa a facebookových stránkách s názvem „Farmářské trhy v Ústeckém kraji“.

V novém programovacím obdobím 2014 – 2020 Ústecký kraj připravuje pokračování projektu - chtěl by opět podpořit farmářské trhy, místní produkty a výrobce. I nadále budou uveřejňovány nové termíny trhů na stránkách Ústeckého kraje a na facebooku.

 

 

Kontakt:

Projektový tým Central Markets

Zodpovídá: Bc. Markéta Drahošová

 

Central Markets
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rozvoj kraje - 2014 > Projekty > CENTRAL MARKETS > Publicita > Projekt Central Markets se blíží do finále

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém