Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Statistické šetření > Data

 

Projekt „Praotec Čech“ zná svého vítěze v soutěži pro děti

 
11
Výherce soutěže pro děti, který probíhal v rámci projektu cestovního ruchu Ústeckého kraje „Vydejte se po stopách praotce Čecha“, si dnes převzal cenu na Krajském úřadu Ústeckého kraje. Je jím desetiletý školák z Prahy Vladimír Mixa, který se o projektu „Praotec Čech“ dozvěděl ve škole od své učitelky.
 

 
 

Cenu vítězi předal Radek Vonka, radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch. Vítěz obdržel jak slíbený notebook, tak i pěkný certifikát od praotce Čecha.

„Jsem velmi potěšen, že náš projekt zaměřený na poznávání míst v Ústeckém kraji, spojených s počátky české státnosti, oslovil rodiče s dětmi ve všech krajích celé České republiky a v Praze,“ řekl při předávání Radek Vonka.

Děti s rodiči, účastníci soutěže, museli navštívit tři památná místa našeho kraje – horu Říp, památník Přemysla Oráče ve Stadicích a Oldřichův dub v Peruci – splnit některé úkoly a zodpovědět otázky, které se vázaly k jednotlivým místům.

„Navštívil jsem s rodiči všechna místa a nejvíc se mi líbil Oldřichův dub,“ popisuje svoji účast v soutěži výherce Vláďa Mixa. „Nejtěžší úkol v soutěži ale bylo spočítat přesně všechny stromy v aleji u památníku Přemysla Oráče ve Stadicích,“ dodává desetiletý školák z Prahy.

Pořadatelem soutěže, prezentované na webu www.praoteccech.cz, byl Ústecký kraj a zúčastnit se mohl každý, kdo vyplnil hrací kartu se třemi otázkami, která byla na webu ke stažení. Soutěž probíhala od května do září 2010. Ostatním účastníkům soutěže bude odeslána originální praotcova pečeť.

Projekt „Vydejte se po stopách praotce Čecha“ stále běží a na jeho web jsou vkládány zajímavé akce v uvedených oblastech, kterými kráčel praotec Čech. Vše vychází ze starých pověstí českých, jejichž významná část se odehrávala právě na území Ústeckého kraje.

„Ústecký kraj se stal partnerem Národního muzea v Praze, které otevřelo poslední výstavu před svou rekonstrukcí. Ta nese název Staré pověsti české a v rámci této výstavy se v Praze představuje i náš projekt Vydejte se po stopách praotce Čecha,“ doplnil radní Radek Vonka a dodal, že v nadcházející turistické sezóně se připravuje jako součást tohoto projektu i geocaching. „Milovníci putování přírodou a za památkami, kteří využívají stále rozšířenější GPS navigaci, budou moci na trasách praotce Čecha nalézat ukryté odměny a poklady,“ prozradil nakonec radní.

 

Připravilo oddělení tiskových informací

 

1
Vítez soutěže pro děti, desetiletý školák ze ZŠ Jana Masaryka v Praze 2, Vladimír Mixa, se stal středem pozornosti štábu regionální televize

2
Notebook a certifikát praotce Čecha čekaly jako odměny pro vítěze

3
Cenu vítězi předal radní Radek Vonka...

4

5
...a prozradil televiznímu štábu další zajímavosti o projektu a o soutěžení v příštím roce

22
Karta pro účastníky soutěže z webu www.praoteccech.cz

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 8.12.2010 / 8.12.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém