Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > CENTRAL MARKETS > Publicita

 

Projektový tým Central Markets načerpal nové zkušenosti na studijní ceště v Mariboru

 
farmar
V Ústí nad Labem 10. dubna 2014
 

 
 

Studijni_cestaDo slovinského města Maribor se vydal nasbírat projektový tým Central Markets. Studijní cesta se konala 27. a 28. března 2014 v rámci projektu „Central Markets – Revitalizace a propagace tradičních trhů ve Střední Evropě, který je financovaný z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím programu Central Europe.

Záměrem společného setkání zástupců Ústeckého kraje se slovinskými partnery bylo vzájemné předání zkušeností s pořádáním a propagací farmářských trhů, a to jak v Ústeckém kraji, tak i ve městě Maribor. Slovinská a česká delegace uspořádaly pracovní jednání u kulatého stolu, kde si předaly své zkušenosti a znalosti s realizací projektu a jeho výstupů.

Cílem snahy slovinského partnera je využití potenciálu historického města jako atraktivního místa pro pořádání farmářských trhů, kde by mělo dojít k oživení centra města. Pro tento účel studenti architektury z Univerzity v Mariboru vytvořili návrhy umístění farmářských trhů. Každý model nabízel zajímavé a kreativní řešení umístění nových farmářských trhů. Dalším záměrem projektového partnera je vytvoření webové platformy, která bude sloužit k získávání informací o místních farmářích a jejich produktech. Webová platforma bude využívána širokou skupinou zákazníků.

Ústecká delegace si prohlédla výrobu lokálních farmářských produktů a navštívila vytipované lokality pro pořádání budoucích farmářských trhů v historickém centru města Maribor. V rámci prohlídky proběhla i ochutnávka výrobků od místních farmářů.

Projektový tým Central Markets si odvezl mnoho nových poznatků mezi které např. patří: od farmářů - výroba a způsob prodej vlastních produktů na farmářském trhu a možnosti prodeje přímo na farmě, od slovinského partnera nápady ohledně rozmístění farmářských trhů v rámci oslovení potenciálních zákazníků. Tyto poznatky budou moci využít při propagaci farmářských trhů v Ústeckém kraji.

Kontakt:

projektový tým CENTRAL MARKETS

Zodpovídá:

Michaela Řeháková

Central Markets

 
Zodpovídá: Bc. Markéta Drahošová
Vytvořeno / změněno: 10.4.2014 / 10.4.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém