Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > CENTRAL MARKETS > Publicita

 

Projektový tým Central Markets uspořádal studijní cestu pro partnery ze slovenského města Bratislava

 
delegace
V Ústí nad Labem 23. dubna 2014
 

 
 

 Jednání u kulatého stolu

Projektový tým Central Markets uspořádal studijní cestu pro své projektové partnery ze slovenského města Bratislava. Všem účastníkům tato studijní cesta přinesla podněty pro další práci při propagaci farmářských trhů.

 

Záměrem společného setkání zástupců Ústeckého kraje se slovenskými partnery, které proběhlo 11. až 12. dubna 2014, bylo vzájemné předání zkušeností s pořádáním a propagací farmářských trhů, a to jak v Ústeckém kraji, tak i ve městě Bratislava. Slovenská a česká delegace uspořádaly pracovní jednání u kulatého stolu, kde si předaly své zkušenosti a znalosti s realizací projektu a jeho výstupů. „Zástupci Ústeckého kraje prostřednictvím prezentací ukázali, jakým způsobem se konají farmářské trhy u nás, i veškeré činnosti s nimi spojené“, sdělil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

Dvoudenní setkání se uskutečnilo v Litoměřicích. Dopoledne prvního dne zaplnily prezentace, při kterých se účastníci seznámili s manuálem pro nové organizátory trhů, s podporou značky Regionální potravina či s databází výrobců a jejich výrobků, která je v současné době zpracovávána. Tohoto tématu se velmi profesionálně zhostila manažerka projektu Michaela Řeháková. Za slovenskou stranu pak o konání trhů a jejich propagaci v Bratislavě hovořil Michal Fejk, poradce náměstka primátora. Velkou pozornost posluchačů si získalo místo konání tamních trhů vybudované ze staré budovy tržnice.

Po přednáškách se pozornost účastníků obrátila  z teoretické roviny do té praktické, měli totiž možnost ochutnat výrobky Uzenářství CHOVANEČEK – Rodinná firma s.r.o. v centru Litoměřic a díky jeho majiteli se seznámit s chodem provozovny. Odpoledne návštěvě představil konání trhů v Ústeckém kraji pan Adam Weber, vše o značce Regionální potravina vysvětlila paní Ludmila Holadová z Okresní agrární komory Most.

Slovenskou delegaci potěšila také prohlídka litoměřického hradu, expozice českého vinařství či výstaviště Zahrady Čech. Návštěva výstaviště Zahrady Čech byla také za doprovodu a přímé účasti zástupců Zahrady Čech s.r.o. Partneři ze Slovenska se aktivně zajímali o zkušenosti s provozem, připravovanými aktivitami a propagaci.

Setkání se velmi zdařilo a přineslo oběma stranám nové zkušenosti i poznatky. Vše nám pomůže zkvalitnit další práci,” doplnila manažerka projektu Michaela Řeháková, která dvoudenní program pro své kolegy zajímavě a poutavě přichystala s kolegyněmi z projektového týmu Central Markets.

 

Kontakt:

projektový tým CENTRAL MARKETS

Zodpovídá:

Michaela Řeháková

Central Markets

 
Zodpovídá: Bc. Markéta Drahošová
Vytvořeno / změněno: 23.4.2014 / 23.4.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém