Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Provoz na silnici R/7 přestane v roce 2010 ohrožovat obyvatele obce Sulec

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Provoz na silnici R/7 přestane v roce 2010 ohrožovat obyvatele obce Sulec
Dne 9. 6. 2008 byla zahájena další stavba v rámci modernizace rychlostní silnice R/7, spojující Prahu se severozápadem Ústeckého kraje směrem na Žatecko, Chomutov a bývalý hraniční přechod Hora Svatého Šebestiána. Sulec je poslední obcí na silnici R/7 v Ústeckém kraji, kde v současné době projíždí vozidla průtahem, rozdělujícím obec na dvě poloviny. Přeložka silnice R/7 v délce 2,52 km obchází obec ve směru od Chomutova zprava.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 10. 6. 2008

 

Provoz na silnici R/7 přestane v roce 2010 ohrožovat obyvatele obce Sulec

 

V pondělí 9. 6. 2008 byla zahájena další stavba v rámci modernizace rychlostní silnice R/7, spojující Prahu se severozápadem Ústeckého kraje směrem na Žatecko, Chomutov a bývalý hraniční přechod Hora Svatého Šebestiána. Konsorcium firem SSŽ a Ekostavby Louny tu vybudují do února 2010 pro Ředitelstvi silnic a dálnic ČR obchvat obce Sulec v jižní části Ústeckého kraje. Slavnostního zahájení stavby se vedle hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce mimo jiné zúčastnili Vladimír Bártl z Ministerstva dopravy ČR, Alfréd Brunclík, generální ředitel ŘSD ČR a Gustáv Slamečka, generální ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury.

 

„Nedávno jsme na této silnici zahajovali výstavbu mimoúrovňové křižovatky u Bítozevsi, nyní je tu další dílo, díky němuž bude tato komunikace lépe dostačovat potřebám moderní nákladní dopravy a pochopitelně bude i mnohem bezpečnější pro řidiče. Velmi vítám přístup současného vedení Ministerstva dopravy i Státního fondu dopravní infrastruktury. Takovou spolupráci a také porozumění centralních úřadů pro potřeby obyvatel našeho regionu v dějinách Ústeckého kraje nepamatuji, je to skutečně poprvé po téměř osmi letech, kdy se v našem kraji takto významně investuje do zlepšení dopravní infrastruktury a také do bezpečí řidičů,“ konstatoval mimo jiné hejtman Jiří Šulc.

 

Alfréd Brunclík z ŘSD ČR připomněl, že Sulec je poslední obcí na silnici R/7 v Ústeckém kraji, kde v současné době projíždí vozidla průtahem, rozdělujícím obec na dvě poloviny. Přeložka silnice R/7 obchází obec Sulec zprava (Ve směru od Chomutova), délka úseku je 2,52 km. Na východě navazuje na připravovanou stavbu „R/7 Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu“, na západě na připravovanou stavbu „R7 Chlumčany zkapacitnění“. Všechny tři stavby jsou součástí rozšíření silnice R/7 v Ústeckém kraji, ke kterému se zavázala Vláda ČR. Celkové náklady mají dosáhnout 13,8 miliard korun.

 

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

Provoz na silnici R/7 přestane v roce 2010 ohrožovat obyvatele obce Sulec

Provoz na silnici R/7 přestane v roce 2010 ohrožovat obyvatele obce Sulec

Provoz na silnici R/7 přestane v roce 2010 ohrožovat obyvatele obce Sulec

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 10.6.2008 / 11.6.2008 | Zveřejnit od-do: 10.6.2008-10.7.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém