Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

První rodiny v Ústeckém kraji mají své Rodinné pasy pro nákupy se slevami

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
První rodiny v Ústeckém kraji mají své Rodinné pasy pro nákupy se slevami
Ústecký kraj je prvním českým regionem, kde mohou rodiny s dětmi do 18 let využívat Rodinné pasy. Náměstek a zástupce hejtmana Radek Vonka dnes v ústecké Zoologické zahradě předal Rodinné pasy prvním rodinám. V Ústeckém kraji je možné slevy v rozmezí 5% - 50% čerpat u cca 524 poskytovatelů.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 8. 9. 2008

 

První rodiny v Ústeckém kraji mají své Rodinné pasy pro nákupy se slevami

 

Ústecký kraj je prvním českým regionem, kde mohou rodiny s dětmi do 18 let využívat Rodinné pasy. Jedná se o systém slev, v němž je rodině vydána speciální embosovaná plastiková karta s platností tří let, umožňující jí nakupovat se slevami zboží nebo služby od firem, účastnících se projektu v  České republice a k tomu jak v celé zemi, tak na Slovensku a v Dolním Rakousku zpřístupňuje čerpání slev systému Sphere card. Účast Ústeckého kraje v projektu Rodinných pasů, realizovaného firmou Sun Drive Communications s.r.o, byla podpořena částkou 2 miliony korun, uvolněných z letošního krajského rozpočtu. Počet poskytovatelů slev v ČR je celkem 13 156. V současnosti je v Ústeckém kraji registrováno 786 rodin a 524 poskytovatelů slev, označených buď logem Rodinných pasů nebo Sphere card.

 

Projekt byl 8. září 2008 představen v ústecké zoologické zahradě, která je jedním ze subjektů, kde je možné v krajském městě slevu na Rodinný pas využít. Radek Vonka, patron celého projektu v regionu, tu při této příležitosti předal rodinné pasy prvním rodinám. „Získání rodinného pasu je, včetně registrace, bezplatné. Díky němu mohou rodiny s dětmi u obchodníků a poskytovatelů služeb, kteří jsou do projektu přihlášeni, nakupovat se slevou od 5 do 50 padesáti procent. Projekt podporujeme proto, že jsme chtěli nabídnout systém slev pro velmi rozšířenou skupinu obyvatel, rodinám s vyrůstajícími dětmi. Existují slevy pro lidi v důchodovém věku, nebo pro děti do 15 let věku, avšak i mladé rodiny potřebují obdobný druh podpory. Proto jsme se rozhodli, že jako první český kraj k projektu, fungujícím už v moravských krajích, přistoupíme,“ objasnil zástupce hejtmana. Ten také dodal, že vede jednání s poskytovateli zdravotní péče pro vytvoření slev na některé služby hrazené ve zdravotnictví a vedle toho vyjednává s Ministerstvem kultury ČR a se Státním památkovým ústavem, aby bylo možné čerpání slev do státem chráněných památkových objektů. „Stát by měl mladé rodiny podporovat i tímto způsobem, doposud to bohužel odmítá,“ konstatoval zástupce hejtmana.

 

Registrace zájemců o vydání Rodinného pasu z našeho regionu byla zahájena v srpnu 2008. V současnosti jsou první plastové karty, opravňující po období tří let k nákupům zlevněných vstupenek např. ve sportovních halách, koupalištích, v muzeích a galeriích, nebo také v obchodech, vždy označených logem, postupně rozesílány. Na vydané průkazy lze uplatňovat zákaznické výhody v řádně označených provozovnách v Jihomoravském a v Olomouckém kraji, v kraji Vysočina a nyní také, vedle našeho kraje, v krajích Zlínském a Pardubickém. Podmínkou pro bezplatné získání Rodinného pasu je trvalé bydliště v Ústeckém kraji a dále věk alespoň jednoho dítěte do 18 let. O průkaz mohou zažádat také lidé, kteří mají nejméně jedno dítě v odpovídajícím věku svěřeno do péče a dále rodiče dětí z rozvedených rodin, pokud má každý z rodičů jiné trvalé bydliště.

 

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

Památka na předání prvních Rodinných pasů v Ústeckém kraji. Zúčastnili se ho také náměstek ústeckého primátora Arno Fišera a vedoucí chomutovského Zooparku, děčínské a ústecké Zoologické zahrady nebo kastelán Červeného Hrádku v Jirkově
Památka na předání prvních Rodinných pasů v Ústeckém kraji. Zúčastnili se ho také náměstek ústeckého primátora Arno Fišera a vedoucí chomutovského Zooparku, děčínské a ústecké Zoologické zahrady nebo kastelán Červeného Hrádku v Jirkově

První Rodinný pas v Ústeckém kraji převzala od Radka Vonky a maskota projektu, veverky Čendy, rodina Matějkova
První Rodinný pas v Ústeckém kraji převzala od Radka Vonky a maskota projektu, veverky Čendy, rodina Matějkova

Prezentace projektu Rodinné pasy v ústecké zooškoličce
Prezentace projektu Rodinné pasy v ústecké zooškoličce

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 8.9.2008 / 8.9.2008 | Zveřejnit od-do: 8.9.2008-8.10.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém