Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Radovesickou výsypku čeká proces resocializace

 
znak
V tomto týdnu se v Bílině z iniciativy hejtmana a současně bílinského starosty Oldřicha Bubeníčka uskutečnilo jednání o dalším postupu v oblasti Radovesické výsypky. Ta již prošla fází rekultivace a revitalizace a nyní by se fázi resocializace měla začít „zabydlovat“. Schůzky se zúčastnili představitelé dotčených obcí, Severočeských dolů a Krajského úřadu Ústeckého kraje.
 

 
 

Všichni přítomní účastníci sdělili postupně svá stanoviska a postoje k tématu oblasti Radovesické výsypky. Severočeské doly seznámily účastníky s aktuálním stavem finišující rekultivace oblasti. Rekultivovaná oblast v současné chvíli slouží především ke sportovním a odpočinkovým aktivitám (jízda na horských kolech, venčení psů, turistika, sběr hub apod.). Všichni účastníci se shodli, že tento ráz rekultivované krajiny by rádi ponechali i do budoucna s přispěním vybudování základní infrastruktury.

Město Bílina již nyní řeší a koordinuje napojení nově vzniklých komunikací do dopravního systému. Šedesát procent území Radovesické výsypky se nachází na území obce Hrobčice. Rekultivace je věcí Severočeských dolů, resocializace a následná dlouhodobá péče o krajinu je rolí státu (kraje), měst a obcí. Ideálně se zapojením neziskových organizací při žádostech na jednotlivé projekty. Severočeské doly nemohou platit infrastrukturu nad rámec zákonných povinností, ale jsou ochotni např. přispět na zpracování projektové dokumentace. Již nyní je těsně před dokončením nová komunikace mezi Bílinou a Kostomlaty pod Milešovkou (červenec 2017). Plánuje se dále vybudovat silnice mezi Štěpánovem a Kostomlaty pod Milešovkou.

Město Bílina, dotčené obce a neziskové organizace (Terra Natura, o. p. s.) by ideálně měly vytvořit jednu silnou právnickou osobu, která by řešila budoucí rozvoj oblasti Radovesické výsypky pomocí různých projektových žádostí – např. vytvoření svazku obcí, mikroregionu, místní akční skupiny, nebo vstupem do o. p. s. Jedním z cílů bude také vybudovat na tomto území cyklostezku za pomoci Ústeckého kraje.

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 18.5.2017 / 18.5.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém