Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Restaurátoři zachraňují vzácnou výmalbu a trámový strop na Zámku Nový Hrad v Jimlíně

 
foto
Dvojice restaurátorů v těchto dnech pracuje v areálu Zámku Nový Hrad v Jimlíně v jižním a východním křídle barokních salónů a Rytířského sálu, kde se pokoušejí vrátit jeho historický vzhled. Pod bílým nátěrem totiž objevili dekorativní historickou výmalbu. Restaurátoři tak zachraňují nejen tuto vzácnou výmalbu ale i malovaný trámový strop.
Tisková zpráva ze dne 24. ledna 2018
 

 
 

Restaurátorské práce potrvají přibližně dvanáct měsíců a opravy vyjdou na téměř deset milionů korun. „Kromě obnovení historických výmaleb plánujeme také opravu střechy nad zámeckou kaplí, výměnu oken v arkádové chodbě, opravu schodiště a zrestaurování maleb na stěnách i krbů v sálech,“ říká ředitel Zámku Nový hrad v Jimlíně Josef Kabát. Předpokládaný konec rozsáhlé rekonstrukce je v červenci 2019, ale návštěvníci se nemusejí obávat, že by o prohlídky zámku přišli. Rekonstrukce totiž bude probíhat za pochodu i v době otevření zámku pro turisty.

Restaurátor Petr Novotný se se svou dcerou pokusí zachránit malovaný záklopový strop, který byl objeven v panské oratoři. Jde tak o největší restaurátorský počin na Zámku Nový Hrad v Jimlíně za posledních přibližně pět let. Oba restaurátoři tak nyní pracují také na restaurování štukových stropů a stěn v barokních salónech.

Zámek Nový Hrad v Jimlíně je od roku 2012 příspěvkovou organizací Ústeckého kraje (dříve ve správě Oblastního muzea v Lounech). Více o zámku na
http://www.zameknovyhrad.cz/

foto

foto

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 24.1.2018 / 24.1.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém