Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Řidičům v Děčíně slouží rekonstruovaný most přes Labe

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Řidičům v Děčíně slouží rekonstruovaný most přes Labe
Opravy na tomto strategicky položeném mostě budou pokračovat od jara příštího roku, kdy musí řidiči opět počítat s částečným omezováním provozu.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 6. 12. 2004

 

Řidičům v Děčíně slouží rekonstruovaný most přes Labe

 

Slavnostním přestřižením stuhy byla ukončena rekonstrukce takzvaného „jižního“ silničního mostu přes řeku Labe v Děčíně. Realizovaná stavba zahajuje souhrnnou opravu rozsáhlého souboru mostních objektů převádějících silnici I/13 ze směru od Ústí nad Labem na druhý labský břeh. V rámci ukončené akce byl zrekonstruován hlavní mostní objekt nad řekou Labe, provedeny výměny veřejného osvětlení, ochranných zábradlí a především byla unikátní rakouskou metodou speciálních nosných lan vyzdvižena mostovka, která se od doby dokončení mostu v roce 1985 propadla o téměř 15 centimetrů.

            „Tento most je unikátní – je nejdelším v Ústeckém kraji a jedním z nejdelších v celé České republice. A i když utrpěl stejně jako celý kraj v roce 2002 při povodních, osvědčil se a zaslouží si tu nejlepší péči, jakou mu kraji dokážeme zajistit. Všem, kteří doposud pracovali na jeho rekonstrukci, mnohokrát děkuji za dobře odvedené dílo,“ uvedl na místě hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc.

            Opravy na tomto strategicky položeném mostě budou pokračovat od jara příštího roku, kdy musí řidiči opět počítat s částečným omezováním provozu. Celá stavba v hodnotě 164 milionů korun zahrnuje rekonstrukci „jižního“ a „severního“ mostu a výstavbu severní estakády včetně nájezdové rampy. S ukončením stavebních prací se počítá v roce v listopadu roku 2005.

 

Vydala: Mgr. Romana Žatecká, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: zatecka.r@kr-ustecky.cz

 

 

Řidičům v Děčíně slouží rekonstruovaný most přes Labe

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 7.12.2004 / 7.12.2004 | Zveřejnit od-do: 7.12.2004-7.2.2005

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém